Novinky

Sběratel se pochlubil unikátními prototypy průhledných AirPods a napájecího adaptéru

Známý sběratel Apple produktů, Giulio Zompetti, se pochlubil fotografiemi unikátních kousků ze své sbírky. Prvním z nich je prototyp 29W nabíjecího adaptéru, u něhož se dá říci, že jde o jeden z mála případů, kdy rozpracovaný produkt vypadá lépe než finální verze. Jde především průhledný plastový kryt, který doslova odhaluje úhledně poskládané vnitřnosti.

Zompetti dále zveřejnil snímky prototypu bezdrátových sluchátek AirPods, které jsou též opatřeny transparentním krytem. Upřímně se musím přiznat, že předprodukční verze s průhledným pouzdrem mi přijde hezčí než finální verze sluchátek.

Při pohledu na oba prototypy je zajímavé sledovat, jak Apple postupuje při navrhování nových produktů. Těžko říci, jaký je pravý účel transparentních krytů, nicméně z hlediska estetiky jde o velmi atraktivní prvek, který by jistě oslovil řadu uživatelů.

Transparentní elektronika přitom není ničím nových. Zejména v 90. letech minulého století šlo o vcelku moderní záležitost. Na této vlně se tenkrát svezl také Apple, který nabízel průhledný iMac G3. Stejný trend potkal také Nintendo 64 a řadu dalších produktů. Na průhledné gadgety lze sem tam narazit také v současnosti. Aktuálním příkladem jsou bezdrátová sluchátka od společnosti Nothing.

Co říkáte na průhledné prototypy AirPods a nabíjecího adaptéru? Líbilo by se vám, kdyby Apple tento konstrukční prvek přenesl také do finálního designu?

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button