Novinky

Samsung vyklízí pozice: dodávky displejů pro iPhone 15 převezmou Číňané

Jihokorejský technologický gigant Samsung drží trh s mobilními telefony pevně v rukou. Nejen, že roky pravidelně obsazuje první příčku v žebříčku největšího výrobce smartphonů. V Jižní Koreji totiž dokáží profitovat i z toho, když se daří konkurenčnímu Applu. Samsung totiž pro americkou společnost už dlouhá léta dodává displeje. Čas od času se mezi Apple a Samsung vkrade další výrobce. Většinou si však z produkčního koláče dokáže ukrojit jen menší část dodávek pro nové iPhony. To je případ i čínské společnosti BOE, která se do dodavatelského řetězce pokouší dostat už od roku 2020.

iPhone 13 Pro Max
Foto: Richard Streit (CeskyMac.cz)

Tehdy se to ještě nepovedlo. Dodávky obrazovek pro rodinu s označením iPhone 12 totiž zajišťovali jiní partneři. Úspěšná byla čínská společnost až o rok později. Stala se totiž dodavatelem displejů pro iPhone 13. Výrobu obrazovek pro pokročilejší iPhone 13 Pro ovšem uhájil opět Samsung. Ani jeho pozice ale nakonec nemusí být tak pevná. Podle informací magazínu The Elec totiž BEO začíná Samsungu šlapat na paty.

Držte si peněženky, Apple plánuje uvést obrovské množství nových produktů. Největší smršť přijde na podzim

Čínská společnost totiž hodlá začít s výrobou displeje typu OLED LTPO, který umožní dosáhnout obnovovací frekvenci až 120Hz. Tedy hodnoty, kterou známe z nejnovějšího iPhonu 13 Pro. Tohoto milníku ovšem ambiciózní Číňané dosáhnou až v roce 2023. Změna dodavatele by se tedy týkala až iPhonu 15. Pro iPhone 14, jehož představení očekáváme letos na podzim, zůstane BOE dodavatelem pouze u vstupního modelu iPhone 14. Na čínské displeje bychom se u prémiových iPhonů „Pro“ měli dočkat až u patnácté generace.

Zdroj
Macrumors

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button