Novinky

Samsung uvedl přímou konkurenci pro Studio Display. ViewFinity S9 nabídne 5K rozlišení a 4K kameru

Jen pár dnů před zahájením veletrhu CES jsme se od Samsungu dočkali prvních novinek v podobě hned několika zajímavých monitorů. Pro Apple uživatele však bude nejatraktivnější model ViewFinity S9. V zásadě jde o přímou konkurenci pro Studio Display od Applu, o čemž napovídá již samotná konstrukce. Z tiskových materiálů to vypadá, že jihokorejský výrobce vsadil na čistý design, a popravdě musím uznat, že Samsung ViewFinity S9 vypadá na oficiálních renderech opravdu velmi vkusně.

Příjemně zní také klíčové parametry. Jde totiž o 27“ monitor s 5K rozlišením (5 120 x 2 880 pixelů), jeho barevný gamut zvládne pokrýt 99 % spektra DCI-P3. Další výbava zahrnuje HDR 600 a matnou povrchovou úpravu displeje eliminující odlesky. Konektivitu zde zajišťuje rozhraní USB-C / Thunderbolt 4, přes které lze připojené zařízení také napájet. To v praxi znamená, že monitor půjde s MacBookem propojit jediným kabelem, přes který „proteče“ obraz, zvuk i napájení zároveň.

foto: Samsung

Výbavu uzavírá odjímatelná 4K Slim Fit kamerka a výškově stavitelný stojan umožňující natočení monitoru do režimu na výšku. Cenu a uvedení na trh zatím neznáme, Samsung pouze ohlásil, že s prodejem můžeme počítat začátkem letošního roku. Samsung hovoří o ViewFinity S9 jako o monitoru pro grafiky a další kreativce, kterým jde primárně o věrné zobrazení a přesné barvy.

foto: Samsung

Vyjma výše zmíněného Studio Display jde o jeden z mála monitorů, který nabízí na 27“ úhlopříčce 5K rozlišení. To z modelu Samsung ViewFinity S9 činí velmi zajímavou alternativu pro všechny uživatele, kterým Studio Display z nějakého důvodu nevyhovuje, nebo jim přijde zbytečně drahý.

Co na novinku od Samsung říkáte? Dejte nám vědět v diskuzi.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

2 Komentáře

    1. To zatím Samsung neprozradil. Osobně však tipuji, že prodej odstartuje na přelomu února/března. Cenu si netipnu, ale je téměř jisté, že bude levnější než Studio Display. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button