Novinky

Samsung si dělal srandu z věci, kterou sám nakonec okopíruje. V balení nových telefonů nenajdete nabíječku

V den, kdy Apple představil nové modely iPhonu 12, jsme se také dočkali jedné nepříjemné informace, že v balení novinek se nebude nacházet adaptér na nabíjení. Apple tento krok obhajuje šetřením životního prostředí. Pár dní po tom, co Apple tuto informaci ohlásil, společnost Samsung vytvořila reklamu, která vyloženě narážela na rozhodnutí Applu. Tento komentář se Samsungu ale moc nevyplatil, protože necelé dva měsíce po této poznámce se ukázalo, že Samsung adaptér z balení také odstraní. 

Domněnku, že Samsung se také přidá a adaptér z balení odstraní, podpořily úniky z června a října. Jako první, by to měly být modely Samsung S21, kde uživatelé nenajdou sluchátka a ani nabíječku. Tuto domněnku potvrdila patentová přihláška, která byla před pár dny vydána. 

Zdroj: Twitter

Přihláška byla podána brazilské agentuře ANATEL. Jako první tuto novinku odhalil web Technoblog. V přihlášce se můžeme dočíst, že nejnovější zástupci mobilních telefonů Samsung opravdu nebudou mít adaptér na nabíjení a ani sluchátka jako součást balení. Samsung je notoricky známý, že si většinou dělá srandu z rozhodnutí společnosti Apple a poté tento krok sám okopíruje. Jasným příkladem je třeba odstranění jacku pro sluchátka, čemuž se zpočátku též vysmíval a následně přistoupil ke stejnému řešení.

A co vy? Co si myslíte o této změně? Dejte nám vědět v diskuzi.

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button