Novinky

Samsung se pochlubil nerozbitným displejem. Je flexibilní a splňuje vojenské standardy

O flexibilních displejích se hovoří už pěknou řádku let. Ještě teď mám v živé paměti barcelonský Mobile World Congress 2013, kde jsem viděl první prototypy a v duchu si již představoval jejich implementaci do komerčně dostupných zařízení. Bohužel se tak doposud nestalo z mnoha důvodů, mezi nimiž figuruje ochrana panelu před mechanickým poškozením. To se nakonec podařilo vyřešit inženýrům z divize Samsung Display, kteří se pochlubili flexibilním OLED zobrazovačem s pružnou ochrannou vrstvou.

Displej do nepohody

Krycí vrstva nabízí podobnou propustnost světla jako klasické sklo a navrch přidává tolik potřebnou pružnost. Prezentovaný panel je natolik odolný, že získal certifikaci od společnosti UL LLC (dříve Underwriters laboratories), která se zabývá bezpečností produktů. Samsung popisuje svůj panel jako nerozbitný a dodává, že splňuje vojenské standardy. To v praxi znamená, že displej musel vydržet několik desítek pádů na tvrdou podložku z výšky 120 centimetrů a nesměl vypovědět službu v teplotním rozmezí od -32°C do 71 stupňů Celsia.

Je evidentní, že ohebné displeje se mohou rychle uchytit v celé řadě elektronických zařízení. Nejčastěji se hovoří o další generaci smartphonů, které tím dostanou další prostor pro zvětšování úhlopříčky displeje. Je ovšem otázkou, kdy se tak skutečně stane. Samsung totiž nezveřejnil žádné bližší informace o plánech na masovou výrobu.

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button