AktualityNovinky

Samsung Galaxy S7 je smartphone s vůbec nejlepším displejem. iPhone dostane podobný až za tři roky

Agentura DisplayMate Technologies zveřejnila zprávu, podle které je displej nového Samsungu S7 tím nejlepším, jaký kdy testovala. Oproti svému předchůdci v modelu S6 má novinka údajně až o 29 procent vyšší jas, lepší zobrazovací schopnosti v příliš světlém okolí a také lepší efektivitu při nakládání s energií.

andora-013-004

Displej nového krále androidových smartphonů je tak dalším potvrzením faktu, že Apple v oblasti obrazovek zaspal. Svou IPS technologii má totiž v plánu ve svých modelech držet až do roku 2018. Ačkoliv se i iPhone těší velmi solidním zobrazovacím schopnostem, začíná se ukazovat, že na letošní vrcholné modely už přestává IPS obrazovka stačit.

Úspěchy Samsungu jsou přisuzovány hlavně jeho super AMOLED technologii, které se drží od počátků svých “eskových” modelů. Oproti tomu iPhone, který se stále musí spokojit s LCD obrazovkou se svého vlastního OLED displeje dočká až u modelu 7s nebo 8. Doufejme tedy, že Apple tento dlouhý čas využije na maximum a za tři roky nám ukáže obrazovku, která konkurenci opět uteče.

Zdroj

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button