Novinky

Samsung představil laserový projektor The Premier s extrémně krátkou projekční vzdáleností a podporou HDR

Společnost Samsung představila nový laserový projektor The Premiere s krátkou projekční vzdáleností a rozlišením 4K. Samsung začne model Premiere prodávat po celém světě v následujících měsících – napřed v USA, Evropě a Koreji, pak i v dalších regionech. O případné dostupnosti v Česku a na Slovensku se zatím nerozhodlo.

Zdroj: Samsung

Projektor bude k dispozici ve verzích s maximální úhlopříčkou 120 a 130 palců (305 a 330 cm) s označením LSP9T a LSP7T, v obou případech s laserovou technologií a rozlišením 4K. Premiere LSP9T je první projektor s podporou HDR10+ a technologií trojího laseru, výsledkem je kontrast s maximálním jasem 2800 ANSI lumenů. Oba modely podporují režim Filmmaker, v němž obraz odpovídat původním představám autorů. Další výbavu zahrnuje platforma Samsung Smart TV, díky níž bude možné bez problémů streamovat video z většiny partnerských služeb. K dispozici je i připojení k mobilním zařízením pomocí technologie Tap View a mirroringu.

Zdroj: Samsung

Největší předností projektoru je mimořádně krátká projekční vzdálenost, díky čemuž ho lze umístit velmi blízko promítané zdi či plátnu. O zvukovou složku se stará výkonný vestavěný basový woofer, k dispozici je i podpora prostorového zvuku Acoustic Beam. V menších místnostech tak údajně nebude nutné investovat do další zvukové aparatury. Co už výrobce bohužel neprozradil, je koncová cena. S ohledem na špičkovou výbavu lze však s jistotou očekávat, že tomu bude odpovídat také prémiová cenovka. 

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button