Novinky

Samsung pozastavil dodávky nového Galaxy Note 7, při nabíjení hrozí výbuch

Samsung se neustále snaží držet krok s Applem, občas se může zdát, že si i vede docela dobře. Teď ovšem vyplaval na povrch skandál, který by nikdo nečekal. Nejnovější vlajková loď Samsungu, model Galaxy Note 7 totiž pár týdnů po zahájení prodeje několikrát explodoval svým uživatelům při nabíjení. Samsung se k těmto nemilým skutečnostem vyjádřil tak, že se zpozdí dodávky tohoto modelu a také uvedl, že bezpečnost zákazníků je pro ně na prvním místě. Dále Samsung dodal, že pokud se tyto skutečnosti ohledně výbuchů potvrdí, bude stačit vyměnit u zařízení baterii.

mezi odstavce

Jedna z explozí telefonu se stala při použití neoriginální redukce z micro USB na USB-C konektoru a následném nabíjení. Zde by se mohlo zdát, že k problému dochází pouze při použití neoriginálního příslušenství třetích stran. To je ovšem omyl! K dalším případům explozí došlo i při použití originálního příslušenství Samsungu. Samsung narazil na problémy v nejméně vhodnou chvíli, protože již za méně než dva týdny se nám představí nové iPhony 7 a 7 Plus. Tyto modely mají tak šanci Samsungu ukázat, kdo je špičkou na trhu.

Zdroj

Štítky

Katka Válková

Milovnice přírody, umění a moderní technologie. Studuje gymnázium a zajímá se o společnost Apple.

4 Komentáře

 1. Samsung, bohužel, Apple již dávno předběhl a ten kdo tu významnem ztrácí krok je právě Apple se svým iPhone. Stačí si porovnat nabídku a především HW parametry. Říkám to nerad, protože jsem dlouholetým uživatelem iPhone, ale pokud ani letos nepřinese iPhone 7 více, než se doposud všude píše, opouštím stáj Apple a jdu do Samsungu S7 edge, popř. Note 7 s lepší baterií a celkově lepšími parametry i designem.

  1. No. Tohle je tak trochu věc názoru a vkusu. Pokud používáte Apple, jistě víte, že se zde nelze moc bavit o HW, iPhony nikdy neměly největší RAM apod. Ale vždy na tom byly rychlostně lépe než konkurence a hlavně odladěnost systému zde je skvělá. Já se zde zastanu iPhonu, protože i rychlostní testy nezávislých uživatelů ukazují, že iPhone 6s je rychlejší než třeba právě nejnovější Galaxy S7 Note. Ale jak říkám, je to věc osobního vkusu každého jedince :).

   1. iPhony v době Jobse měly vždy nejlepší displeje, nejvýkonnější SoC a nejvyšší kapacitu paměti RAM.

    Za Cooka je iPhone mid end (6S,7) a low end (SE) s displeji stejné kategorie jako androidy za 60$ z Aliexpress.

    Pouze Plus modely mají displej, který srovnatelný s androidy za 170$.

    Cook jede na co nejvyšší zisky z rozsahu produkce, nabízí zákazníkům naleštěnou bídu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close