NovinkyWatch

Samsung používá ve svém patentu obrázky Apple Watch

V patentu, který nedávno podala společnost Samsung, je detailně ukázán mechanismus uchycení řemínku chytrých hodinek. Samsung použil stejně vypadající fotografie, jako má Apple. Patent jihokorejské společnosti uvádí několik konstrukčních výkresů, které zobrazují Apple Watch a tyto nákresy náhodou patří také mezi propagační materiály k Apple Watch. Na toto šokující zjištění jako první upozornily weby Patently Apple a Business Insider.

1

Samsung používá nákresy Apple Watch vedle svých vlastních nákresů jako příklady pro uchycení pásku k hodinkám. Na obrázcích můžeme vidět klasické sportovní řemínky, Leather Loop řemínky nebo třeba řemínky s milánským tahem, což naznačuje, že Samsung se nevydal zrovna nejkreativnější a nejoriginálnější cestou.

2

Samsung je již dlouho nechvalně známý pro kopírování čehokoliv od Applu a je proto i často zesměšňován. Takže použití propagačních obrázků Apple Watch ve svém patentu je poněkud zvláštní cestou, kterou si společnost Samsung vybrala. Toto ovšem není ojedinělý případ. Společnosti Apple a Samsung spolu nadále také pokračují v dlouhotrvajícím soudním sporu, díky kterému byl Samsung donucen zaplatit Applu již přes 548 milionů dolarů, a to jako odškodné za porušení patentu ohledně iPhone designu.

3Zdroj

 

Katka Válková

Milovnice přírody, umění a moderní technologie. Studuje gymnázium a zajímá se o společnost Apple.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button