Novinky

Samsung JetBot 90 AI+ je první robotický vysavač s umělou inteligencí. Kromě úklidu poslouží i jako bezpečností kamera

Společnost Samsung se v rámci veletrhu CES 2021 rozhodla představit celou řadu novinek ze segmentu chytré domácnosti. Jednou z nich je také robotický vysavač JetBot 90 AI+, který se chlubí hned několika inovativními technologiemi. 

Robotické vysavače ušly od svého vzniku pořádný kus cesty a každým rokem jsou stále schopnějšími pomocníky, které nám pomáhají udržovat domácnost v čistotě. V případě modelu JetBot 90 AI+ se Samsung rozhodl vysavač vybavit umělou inteligencí. V kombinaci s integrovaným LiDARem a dalšími snímači se vysavač zvládne pohybovat i ve složitém prostředí. Největším benefitem je ovšem schopnost rozpoznávat předměty, jako jsou například pohozené hračky či kabely, které mohou pro robotické vysavače představovat nepříjemné překážky.

Zdroj: Samsung

JetBot 90 AI+ využívá algoritmy pro rozpoznávání nejrůznějších objektů a na základě strojového učení dynamicky přizpůsobuje trasu pro vysávání. Pokud například vysavač vyhodnotí objekt jako nebezpečný, křehký či zdroj sekundárního znečištění, jednoduše se mu vyhne. Typickým příkladem jsou pohozené kabely, s nimiž má řada robotických vysavačů problém. Pokud tedy JetBot 90 AI+ narazí během úklidu na zapomenutou nabíječku od mobilu, elegantně se ji vyhne.

https://youtu.be/bQd2J-53PTU

Další výbava zahrnuje například samočistící kartáč a dokovací stanici, která zároveň plní funkci kontejneru na sběr nečistot po každém vysátí. Za samozřejmost lze považovat vzdálené ovládání prostřednictvím mobilní aplikace, odkud lze nastavovat všechny funkce robotického vysavače. Užitečnou vychytávkou je také podpora pro vytváření no-go zón a možnost využít integrovanou kameru pro kontrolu domácnosti. Uživatel se tak může kdykoli podívat, zda jeho domácí mazlíčci například nevyvádí nějakou neplechu, případně se přesvědčit, že je vše v pořádku, když je zrovna mimo domov.

Zdroj: Samsung

Co se týče ceny, tak tu Samsung zatím nezveřejnil. Na druhou stranu je velmi potěšující zprávou, že výrobce počítá s dostupností také na tuzemském trhu. Na pultech prodejců se má objevit zhruba v druhé polovině letošního roku.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button