Tipy a triky

S aplikací Watchshot si snadno vytvoříte originální screenshot Apple Watch

Pokud vlastníte Apple Watch, pravděpodobně už víte, že když chcete udělat screenshot obrazovky, stačí stisknout zároveň korunku a boční tlačítko. Snímek obrazovky se následně uloží do galerie na iPhonu, odkud s ním můžete dále pracovat. V drtivé většině případů vám to bude stačit, ovšem jestli chcete screenshoty z Apple Watch povýšit na další úroveň, máme pro vás naprosto bezkonkurenční tip. Ten spočívá v mobilní aplikaci Watchshot, která je zdarma dostupná pro zařízení s operačním systémem iOS.

Používání Watchshot není přitom o moc složitější než pořízení samotného screenshotu. V praxi vám stačí pouze otevřít aplikaci, vybrat snímek obrazovky z galerie a následně si zvolit požadovanou šablonu. Na výběr máte všechny dostupné modely Apple Watch a zároveň i několik desítek nejrůznějších řemínků. Celkem to činí více než 30 kombinací, mezi nimiž nechybí ani varianty s nedávno představenými řemínky Pride Edition Sport.

V posledním kroku už stačí kliknout na tlačítko “Save your Watchshot“ a hotový snímek obrazovky se uloží do galerie na iPhonu. Odsud ho můžete například poslat ve zprávě, případně ho sdílet s dalšími aplikacemi.

Watchshot je velmi užitečným nástrojem, který oceníte například při vytváření propagačních materiálů pro watchOS aplikace či ilustrování článků. Zároveň se jedná o fajn vychytávku pro všechny, co si chtějí vyzkoušet, jak bude vypadat konkrétní ciferník s určitým typem pásku. Jedinou pihou na kráse tak zůstává fakt, že obrázky nelze uložit s průhledným pozadím, což může za určitých okolností vadit. Přesto lze Watchshot rozhodně doporučit – minimálně za vyzkoušení to určitě stojí.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button