Novinky

Ruská pošta se pochlubila dronem na doručování zásilek. Při prvním letu spáchal sebevraždu

Řada poštovních institucí a logistických firem zkoumá možnosti, jak do svých systémů integrovat nejrůznější formy dronů. Kromě zkrácení doby potřebné pro doručení mohou bezpilotní letouny uspořit také finance a zároveň zvýšit kvalitu poskytovaných služeb. Se stejnou myšlenkou si pohrává také ruská pošta, která před několika dny uspořádala tiskovou akci v sibiřském městě Ulan-Ude, kde proběhla prezentace prototypu dronu určeného k doručování listovních zásilek a menších balíků.

Vývoj dronu probíhal pod taktovkou společnosti Rudron/Expeditor 3M, která se rozhodla na první testovací let svolat řadu zahraničních redakcí. Bohužel krátce po startu se dron nekontrolovatelně rozletěl proti domu, do jehož zdi následně také narazil. Celé fiasko se podařilo natočit zpravodaji agentury Reuters, která video sdílela na Twitteru. Nutno také podotknout, že nešlo o nikterak levnou havárii, hodnota stroje totiž činila 400 tisíc.

Reuters Top News on Twitter

Russia’s first postal drone takes its maiden flight – and crashes straight into a wall. More from @ReutersTV: https://t.co/4WEQdacXFY https://t.co/StcBC1DKJ1

Jako důvod nehody se uvádí silné rušení z okolních Wi-Fi sítí. S ohledem na skutečnost, že komerční drony jsou na podobné nástrahy připraveny, nechce se nám věřit, že vývojáři u takto drahého stroje na něco podobného nemysleli. Zástupci společnosti Rudron/Expeditor se ovšem nechali slyšet, že prvotní nezdar nezbrzdil jejich nadšení a brzy budou následovat další pokusy.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close