Novinky

Rozlišení z televize na ploše menší než Apple Watch. Brýle pro virtuální realitu dostanou tři mimořádné obrazovky

O tom, že Apple v současné době připravuje představení chytrých brýlí už dnes opravdu nikdo nepochybuje. Má se dokonce za to, že velká premiéra proběhne během letošního roku. Konkrétně v jeho druhé polovině. Zařízení pro zobrazování rozšířené reality bude pro Apple znamenat vstup do zcela nového odvětví. Proto si značka musí dát velmi záležet. Brýle totiž musí při vstupu na trh vyvolat povyk. Jinak Applu hrozí, že se jeho chytré brýle zařadí jen do zástupu podobným produktů, které jsou už dnes k dostání.

Zdroj: iDropNews

Přesně o to se firma očividně snaží. Podle zpráv, které na veřejnost unikly skrze dodavatelský řetězec by totiž brýle měly dostat hned trojici displejů, které zdroje označují za inovativní. Konkrétně by mělo jít o dvojici micro OLED panelů doplněnou AMOLED displejem. První jmenované obrazovky by měla dodat společnost Sony. Mělo by jít o displeje se 4K rozlišením a úhlopříčkou asi 1,4 palců. Pro představu tedy japonská společnost pro Apple vměstná rozlišení, které je dnes standardem u televizí, do prostoru menšího než obrazovka současných Apple Watch.

Intel se chlubí, že jeho nejnovější procesor Core i9 je výkonnější než M1 Max. Relevantní důkaz ovšem nemá

Třetí displej pak dostane o něco nudnější parametry. Bude mít totiž na starosti zobrazování v úhlech, které budeme okem vnímat jako periferní. Zdroje dále opakují známý fakt. Brýle budou velmi drahé. Zatím se mluví o částce okolo 3 tisíc dolarů. V našich končinách tak po připočtení obvyklé přirážky musíme počítat s cenovkou až 100 tisíc korun. Minimálně v první fázi tak půjde o zařízení, které si kromě vývojářů a dalších profesionálů pořídí jen ti nejzapálenější nadšenci.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button