Novinky

Rotační výtahy, karbonová střecha či pohyblivá stěna. Takové je divadlo Steva Jobse

Jižně od hlavní budovy Apple Campus 2 se nenápadně krčí další kruhová stavba, která se v následujících letech stane místem premiér všech budoucích produktů nesoucí logo Applu. Sál pojmenovaný po Stevu Jobsovi na první pohled nepůsobí nikterak opulentně, přesto však nabízí celou řadu zajímavých řešení. Viditelnou část stavby tvoří Foyer s obřími skleněnými stěnami a karbonovou střechou.

Střecha Steve Jobs Theater je celý vyrobena z karbonu, jde o největší kus tohoto materiálu na světě

Zde si zaslouží zmínit, že jde o největší celistvý kus karbonového materiálu, který kdy lidstvo vyrobilo. Hlavní část budovy se ovšem ukrývá pod zemí, kam návštěvníky zavedou samostatná schodiště či dvojice rotačních výtahů. Další specialitkou je speciální posuvná stěna, která bude oddělovat jeviště a demo zónu určenou pro vystavení nových produktů. Za pozornost stojí také kožená sedadla s cenou 14 000 dolarů za kus.

Celková kapacita míst k sezení je omezena na 1000 osob, což je zhruba o 600 sedadel méně, než kolik nabízelo Bill Graham Center, kde byly pořádány dřívější konference. Slavnostní otevření proběhne v úterý 12. září, kdy Apple světu představí dlouho očekávaný iPhone 8, další generaci Apple TV a v pořadí již třetí model chytrých hodinek Apple Watch.

Nahlédněte do divadla Steva Jobse, kde Apple za pár dní představí iPhone 8

Zdroj

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button