Aplikace MacMac

Rocket: užitečná aplikace na přepínání spuštěných aplikací z Touch Baru

Touch Bar se stal poznávacím rysem nové generace modelové řady MacBook Pro. Za necelý rok od jeho oficiálního představení většina vývojářů přizpůsobila své aplikace a implementovala podporu pro využití dotykového displeje. Zároveň se začaly objevovat také aplikace v podobě specializovaných nástrojů, které se přímo soustředí na samotný Touch Bar. Mezi nejpopulárnější aplikace tohoto druhu se řadí Rocket, za jehož vývojem stojí Julian Thayn. Smyslem aplikace je využití Touch Baru pro přepínání mezi spuštěnými aplikacemi a zobrazení zástupců v Docku. Výhodou Rocketu je fakt, že jde o samostatnou aplikaci a tudíž ji lze vyvolat stisknutím klávesové zkratky, kterou si je možné upravit.

Jakmile stisknete klávesovou zkratku, Rocket nativně zobrazí ikony spuštěných aplikací. Následně už stačí použít prst a dotykem se přepnout do požadované aplikace. Tím ovšem funkční rádius této aplikace nekončí. Kliknutím na ikonu vedle softwarové klávesy “ESC“ se Rocket přepne do režimu, kdy zobrazuje všechny aplikace, které máte Docku. Tlačítko na opačném konci poskytne rychlý přesun do složek Aplikace, Stahování či Dokumenty.

Po stisknutí klávesové zkratky se zobrazí ikony spuštěných aplikací

 Rocket umí také zobrazit zástupce aplikací umístěných v Docku

 Ikona složky v režimu přepínání spuštěných aplikací slouží pro rychlý přístup k nejpoužívanějším adresářům

Rocket je užitečný nástroj, který chytře využívá možnosti dotykového Touch Baru v novém MacBooku Pro. S ohledem na skutečnost, že jde o bezplatnou aplikaci, stojí minimálně za vyzkoušení.

Pokud máte vlastní tipy na oblíbené aplikace pro Touch Bar, dejte nám o nich vědět formou komentáře pod tímto článkem.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button