RecenzeVidea

Recenze Xiaomi Watch S1: stylové chytré hodinky s překvapivou výbavou (video)

Xiaomi patří mezi zavedené výrobce smartphonů, ovšem cizí mu není ani segment nositelné elektroniky. Nejnovějším přírůstkem v této kategorii jsou chytré hodinky Xiaomi Watch S1, které lákají na citlivě vyvážený poměr ceny a výbavy. Základním prvkem je 1,43“ displej s rozlišením 466 x 466 pixelů. Jelikož jde o panel založený na AMOLED technologii, nabízí perfektní zobrazovací vlastnosti včetně skvělé čitelnosti i na přímém slunci. Samotný zobrazovač kryje safírové sklíčko, které je v porovnání s konvenčním sklem daleko odolnější a snadno tak odolá nechtěným ťukancům.

Foto: CeskyMac.cz (autor: Richard Streit)

Po designové stránce jde o poměrně líbivé hodinky s ocelovou konstrukcí, která působí bytelným a dobře zpracovaným dojmem. Potěší také obsah balení, kde kromě hodinek samotných najdete dva řemínky (kožený a pryžový) a nabíjecí základnu s USB-C kabelem. Tu jsem ovšem ani jednou nepoužil, jelikož hodinky lze díky podpoře Qi standardu nabíjet na jakékoli tradiční bezdrátové nabíječce.

Stejně jako většina chytrých hodinek také Xiaomi Watch S1 zvládají měřit sportovní aktivity. Konkrétně si poradí s trackováním 117 různých sportů. Příjemnou vlastností je také možnost měření spánku, byť v tomto směru získáte údaje spíše orientačního charakteru.

Další výbava zahrnuje snímač tepové frekvence, akcelerometr, gyroskop, elektronický kompas a barometr. Nechybí ani podpora bezkontaktních plateb, ovšem pouze s vybranými bankami a kartami od Mastercard.

Mezi hlavní přednosti Xiaomi Watch S1 patří jednoznačně výdrž. Během testování jsem hodinky používal s aktivním Always-On, měřením spánku, tepové frekvence a obecně využíval všechny dostupné funkce, přičemž v tomto režimu vydržely kolem pěti dní na jedno nabití. Při trošce snahy si tedy dokážu reálně představit, že dostat se na výrobcem uváděných 12 dní nemusí být takový problém.

Foto: CeskyMac.cz (autor: Richard Streit)

Xiaomi Watch S1 běží na proprietárním systému, který je velmi dobře odladěný a krom několika málo softwarových šotků k němu nelze mít větších připomínek. Zamrzí pouze absence otočné korunky či lunety, která by usnadňovala pohyb napříč uživatelským rozhraním.

Pokud si nechcete nechat ujít moje další videa, nezapomeňte se přihlásit k odběru YouTube kanálu. 

Xiaomi Watch S1

8.6

Design & zpracování

9.0/10

Uživatelské rozhraní

8.0/10

Výdrž na baterii

9.5/10

Výbava

8.0/10

Plusy

  • Safírové sklíčko
  • Dlouhá výdrž
  • Bezkontaktní platby
  • Bohatá výbava
  • Safírové sklíčko

Mínusy

  • Operační systém potřebuje dotáhnout
  • Chybí otočná korunka / luneta
  • Měření spánku není přesné

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button