Recenze

Recenze Urbansear Plattan 2 BT: designová sluchátka pro každého

Švédský výrobce Urbanears je proslulý tím, že při vývoji svých sluchátek se snaží jít o krok dál než konkurence. Samotný produkt totiž vnímá jako módní doplněk a proto není výjimkou, že u svých modelů nabízí širokou paletu barevných variant. Nám do redakce dorazil model Urbanears Plattan 2 BT, který láká na atraktivní design a příznivou cenovku.

Design a konstrukce: skandinávský minimalismus

Pokud patříte mezi milovníky skandinávského stylu, Urbanears Plattan II BT si velmi rychle zamilujete. Design sluchátek staví na minimalismu a řadě detailů, které vytváří velmi zajímavý celek. Lámací konstrukce na konci hlavového mostu pak zaručuje snadný transport. Příjemným detailem je pak magnetem řešená aretace, která pomáhá sluchátka udržet v rozloženém stavu.

Zatímco spodní strana hlavového mostu je potažena syntetickou koženkou, vrchní část kryje na dotek příjemná textilie. Vypíchnout si zaslouží také bytelně působící plasty doplněné o povrchovou úpravu připomínající soft-touch.

Urbanears Plattan 2: netradičně řešené ovládání

Velmi netradičně se výrobce rozhodl pojmout ovládání, které obstarává jediný prvek připomínající joystick. Tato malá páčka je umístěna na pravé mušli, odkud jí lze snadno nahmatat jedním prstem. Zpočátku jsem byl vůči tomuto typu ovládání skeptický. V praxi se ovšem ukázalo, že jde o nesmírně ergonomické řešení.

Posunem vpřed a vzad se ovládá hlasitost, vybočení do stran pak slouží pro přeskakování skladeb. K zapnutí sluchátek stačí ovladač stisknout na přibližně tři vteřiny, kratší stisk pozastaví přehrávání či přijme hlasový hovor. Sluchátka jsou totiž osazena také mikrofonem a proto je lze použít jako handsfree.

Tento typ ovládání mi přišel daleko sympatičtější než klasická tlačítka rozmístěná různě po mušli či dotyková gesta. Někomu však nemusí vyhovovat poněkud silnější přítlak. Sluchátka sice sedí na hlavě jako přibitá, ale pokud například nosíte brýle, po několika hodinách poslechu se mohou dostavit nepříjemný pocit z otlačení. Je také škoda, že výrobce nepřidává ke sluchátkům transportní pouzdro či pytlík pro bezpečnější přenášení.

Urbanears Plattan 2: bezdrátová sluchátka s mamutí výdrží

Jedním z nejdůležitějších parametrů všech bezdrátových sluchátek je výdrž. A zde Urbanears Plattan 2 BT naprosto excelují. Výrobce uvádí, že vydrží více než 30 hodin přehrávání hudby na jedno nabití. Upřímně jsem tento údaj podrobněji neověřoval, ale rozhodně mu lze věřit. Po více než týdenním testováním jsem sluchátka nemusel ani jednou nabíjet.

Nabíjení sluchátek probíhá za pomoci konektoru microUSB, který je stejně jako signalizační dioda umístěn na pravé mušli. Z nuly do plna pak sluchátka nabijete za přibližně dvě hodiny. Jediné, co mě z pohledu napájení zamrzelo, je sázka na starší typ konektoru. Daleko radši bych zde totiž viděl rozhraní USB-C.

ZoundPlug: sdílejte hudbu s přáteli

Co naopak potěší je 3,5mm zdířka ZoundPlug na levé mušli. Tu můžete využít ke sdílení hudby s vašimi přáteli. V podstatě stačí do vstupu zapojit drátová sluchátka, do nichž se začne přenášet zvuk z Urbanears. Tato funkce najde využití například na cestách vlakem či letadlem, kdy se chcete ve dvojici dívat na film a nehodláte zatěžovat své okolí.

Zvukový projev: ideální pro méně náročné posluchače

Zvukový přednes sluchátek Urbansear Plattan 2 odpovídá dané kategorii. Charakter přednesu je příjemně vyvážený a skvěle se hodí pro všechny žánry. Na limity narazíte především u hlubokých tónů, kdy sluchátkům dochází dech. Basy postrádají potřebnou hutnost a rychlost. Naopak a výšky nejsou vůbec špatné. Středy jsou sice dostatečně čitelné, ale osobně bych si je dokázal představit ještě o něco čistší.

Výrobce se snažil o zábavný projev, což se mu nakonec podařilo. Na druhou stranu je vhodné dodat, že například Lamax Elite E-1 (recenze) hrají o něco lépe. Kde naopak mají Urbansear Plattan 2 navrch jsou tiché pasáže, kde není slyšet žádný šum, což nebývá u této kategorie výjimkou.

Sluchátka se skvěle hodí pro poslech popu a své uplatnění najdou také při sledování filmů. Méně jim vyhovuje rock a hip-hop, kde sice neurazí, ale také ani nenadchnout.

Recenze Urbansear Plattan 2 BT: závěrečné hodnocení

Urbansear Plattan 2 BT jsou kvalitní bezdrátová sluchátka, která zaujmou všechny, co kromě zvuku hledí také na design. Vybírat lze totiž hned z několika barevných variant – počínaje konzervativní černou a slaďounce růžovou konče. Vypíchnout si zaslouží možnost sdílení hudby přes 3,5mm konektor a naprosto bezkonkurenční výdrž. Po zvukové stránce jsou určeny spíše méně náročných uživatelům, kteří dokážou přehlédnou slabší basy.

Ve všech ostatních ohledech jde o velmi dobře zpracovaný produkt. Velmi pozitivní dojem na mě udělalo skvěle řešené ovládání všech funkcí prostřednictvím jednoho ovladače. 

7.8

Zpracování

7.5/10

Design

8.0/10

Výdrž baterie

9.0/10

Uživatelský zážitek

7.0/10

Cena

7.5/10

Plusy

  • minimalistická design
  • chytře vymyšlené ovládání
  • možnost sdílení hudby
  • dlouhá výdrž

Mínusy

  • v balení chybí transportní pouzdro
  • nabíjení přes microUSB
  • zvukově průměrné

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button