AktualityNovinkyRecenze

Recenze univerzálních držáků Trust Urban do automobilů: Spolehliví pomocníci na cesty

Jednou z nejpoužívanějších funkcí na současných smartphonech je navigace. Integrované GPS moduly a velké displeje z nich dělají ideální společníky na cestování. Pokud se rozhodnete pro využití v automobilu, nevyhnete se výběru držáku, kterých je na trhu nepřeberné množství. Díky variabilitě interiérů jde o poměrně nelehký úkol a vždy je třeba brát na zřetel několik důležitých faktorů.

_MG_8026

Situace je daleko složitější, pokud nakupujete prostřednictvím internetových obchodů, kde neexistuje možnost vyzkoušení. V redakci jsem se proto rozhodli otestovat dvojici držáků od společnosti Trust, které zaujmou svou univerzálností a zajímavým přístupem uchycení.

Trust Urban Magnetic Car Holder

Jako první jsme se zaměřili na držák určený pro uchycení na čelní sklo automobilu. U podobných typů bývá problém s přísavkou. V případě námi testovaného modelu se nic podobného nekoná a přísavka svou práci odváděla velmi dobře. Z míry ji nevyvedly ani české silnice připomínající výběrový ementál. Integrovaný kloub umožní nastavení do libovolné polohy a po zaaretování drží pevně na svém místě.

Snímek obrazovky 2015-11-15 v 20.13.42

Celá konstrukce je vyrobena z pogumovaného plastu, který je příjemný na dotek a při kontaktu s ostatními částmi vozu či smartphonu se nemusíte obávat poškrábání.

_MG_8052

Uchycení smartphonu je řešeno silnými magnety, k čemuž se v poslední době uchyluje stále více výrobců. V balení se nachází kovová podložka pro umístění pod ochranný kryt smartphonu. Dále zde naleznete dvě magnetické samolepky. Ty lze nalepit přímo na mobilní zařízení.

S tím jsem měl poměrně problém, jelikož se nedokážu smířit s tím, že musím na svůj iPhone 6s Plus (recenze) něco lepit. Vše jsem nakonec vyřešil poměrně elegantním způsobem. Na internetu stačilo zakoupit gumový obal za pár desítek korun, na jehož záda jsem umístil zmíněnou samolepku. Zpočátku jsem měl obavy, zda magnety dokážou pevně udržet téměř 200g iPhone. Po úspěšném přejetí několika výmolů a retardérů jsem však k držáku získal plnou důvěru.

Po zhruba 100 kilometrech testování jsme nenarazili na žádný prohřešek. Jediná výtka směřuje pouze k nutnosti lepení magnetických samolepek. Za ideální řešení bych považoval, kdyby výrobce do balení přidal jednoduchý kryt s již integrovanou destičkou. Mezi hlavní klady patří jednoduchá manipulace a kompatibilita s jakýmkoliv smartphonem.

Trust Urban Air Vent Car Holder

Druhý držák je o poznání subtilnější. Jeho tělo je vyrobeno z kombinace pogumovaného plastu a kovu. Roztažitelná konstrukce umožňuje vložení libovolného zařízení s maximální úhlopříčkou displeje 6”. Systém uchycení do ventilace se ukázal jako velice praktické řešení. Otočný čep nás překvapil svou robustností, jenž zamezuje nechtěným pohybům a skvěle odolává vibracím během jízdy.

_MG_8028

Za hlavní pozitiva lze označit minimalistický design. Díky uchycení do ventilační mřížky nijak nepřekáží při výhledu z vozu. Ovládání veškerých funkcí je doslova na dosah ruky, což zpříjemňuje ovládání navigace a dalších aplikací během jízdy. Držák jsme testovali ve vozech Škoda Fabia II a Superb II. V obou případech byla fixace do ventilace bezproblémová.

Pokud hledáte minimalistické řešení pro uchycení smartphonu, můžeme vám tento kousek s klidným svědomím doporučit. Svou funkci odvádí naprosto skvěle a osobně jsem si jej velice oblíbil.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Jeden komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button