Recenze

Recenze SteelSeries Arctis Pro Wireless: ultimativní bezdrátová sluchátka nejen pro hráče

Za poslední roky jsem otestoval takovou spoustu sluchátek, že kdybych si měl na všechny vzpomenout, bylo by to horší než na potítku u maturity. SteelSeries Arctis Pro Wireless jsou ovšem naprostý unikát, který mi v hlavě zůstane ještě hodně dlouho. Tohle je totiž úplně jiná liga a dost možná i docela jiný sport. A hned vysvětlím proč.

SteelSeries Arctis Pro Wireless jsou bezdrátová sluchátka doplněná o integrovaný mikrofon. Z toho jasně vyplývá, že cílovou skupinou budou především hráči. Tomu se podřizuje i většina výbavy a funkcí, nicméně velmi dobře poslouží také všem, pro které je počítač novodobou lopatou.

Konstrukce a design: maximální komfort

Konstrukce je tradičně na té nejvyšší úrovni. Zpočátku jsem se obával poněkud vyšší hmotnosti, ale ani po několika hodinách aktivního používání nenastal sebemenší pocit únavy. Sluchátka sedí naprosto perfektně, za což může především chytře navržený systém pro nastavení optimální velikosti. To probíhá za pomoci elastického pásku, který si nastavíte přesně podle vaší hlavy.

Poklonu si zaslouží také látkové náušníky, které jsou dostatečně prodyšné a zároveň poskytují adekvátní izolaci od okolního prostředí.

Po designové stránce mají sluchátka neutrální charakter. Konstrukci tvoří ocel a hliníková slitina, kterou překrývají bytelně působící plasty. Na rozdíl od jiných modelů značky, na SteelSeries Arctis Pro Wireless nic barevně nebliká a nesvítí.

Ovládání promyšlené do posledního detailu

Že nejde o obyčejná herní sluchátka je patrné při pohledu na ovládací prvky, kterých zde najdete opravdu hodně. Nejčastěji budete sahat po levé mušli, kde se nachází výrazné tlačítko pro aktivaci mikrofonu, kolečko pro regulaci hlasitosti, microUSB konektor a 3,5mm vstup.

Dále tu ještě najdete výsuvný mikrofon. Jeho kvalita je více než slušná a vypíchnout si zaslouží především schopnost odfiltrovat nežádoucí ruchy. Příjemným detailem je červená dioda na jeho konci, která v aktivním režimu svítí. Jde sice o maličkost, ale v praxi velmi užitečnou. Na pravém sluchátku se pak usídlil vypínač a párovací Bluetooth tlačítko.

Prakticky neomezená výdrž

Bočnice pravé mušle má navíc magnetický kryt, pod nímž se nachází vyměnitelných akumulátor. Další je pak součástí prodejního balení. Výdrž se pohybuje kolem deseti hodin na jedno nabití. Celkem tedy můžete počítat s dvaceti hodinami poslechu. Prakticky je však výdrž neomezená, jelikož jeden z akumulátorů se vždy nabíjí ve vysílači, který slouží jako dobíjecí stanice. Tento způsob řešení vážně nemá chybu a jde o jednu z věcí, kterou jsem si na SteelSeries Arctis Pro Wirelles okamžitě zamiloval. Za tohle vážně palec nahoru.

Konektivita z říše snů

Konektivita těchto sluchátek je něco, co si rozhodně zaslouží samostatnou kapitolu. V prvé řadě tu je Bluetooth, s jehož pomocí je můžete propojit naprosto s čímkoli vás napadne. Osobně jsem však dával přednost rádiovému spojení s vysílačem, který se k počítači připojuje prostřednictvím USB rozhraní.

Transmitter je navíc osazen kulatým ovladačem, tlačítkem pro krok zpět v nabídkách a monochromatickým OLED displejem. Díky tomu můžete pohodlně ovládat všechny nejdůležitější funkce.

Zajímavou vlastností je možnost připojení sluchátek ke dvěma zdrojům současně. V praxi tak můžete hrát hru a do toho například přijímat telefonní hovory z vašeho smartphonu. Nastavit si také můžete hlasitost obou zdrojů zvlášť. Fajnšmekrům pak udělá radost možnost připojení k počítači či PlayStation 4 Pro optickým kabelem.

Zvukový přednes

Nyní se konečně dostávám k tomu, co vás pravděpodobně zajímá ze všeho nejvíc. Při poslechu hudby přes Bluetooth je zvukový přednes příjemně vyvážený až neutrální. Daleko lepšího zážitku se ovšem dočkáte v režimu, kdy budou sluchátka připojena k vysílači. Nejen že se razantně sníží latence (to oceníte především při hraní), ale obecně tím získáte nejvyšší možnou kvalitu.

Výrobce se chlubí Hi-Res reprodukcí, čímž si ovšem nejsem až tak úplně jistý. Na druhou stranu musím uznat, že SteelSeries patří mezi nejlepší sluchátka, která jsem měl kdy možnost testovat. Díky rozsahu 10 Hz až 40 kHz si hudbu i filmy užijete v maximální možné kvalitě. Středy jsou naprosto perfektní a stejně na tom jsou také výšky, které mají potřebnou jiskřivost.

Trochu horší je to u basů, které jsou sice dostatečně úderné a hutné, ale čas od času jsem narazil na zvláštní jev. U extrémně silných dropů bylo slyšet mírné zachrčení. Možná šlo o vadu konkrétního kusu, v každém případě u sluchátek z této cenové kategorie bych očekával naprosto prvotřídní přednes.

Důvod, proč jsem si SteelSeries Arctis Pro Wireless zamiloval je jejich nízká latence. Zatím jsem totiž nenašel jiná bezdrátová sluchátka s nimiž bych mohl stříhat video. Pokud například upravujete voiceover, potřebujete naprosto přesnou odezvu, což je u ostatních Bluetooth sluchátek zásadní problém. A je to již zmíněný neutrální projev, který při stříhání též klíčový.

Verdikt

Přestože jde primárně o herní headset, dle mého názoru jde o univerzální sluchátka s řadou promyšlených funkcí. V dané kategorii budete hledat přiměřenou alternativu zcela marně. Při hraní oceníte nejen skvělou ergonomii, ale také kvalitní mikrofon a velmi dobré podání prostoru. Opomenout nelze ani aplikace SteelSeries Engine, s jejíž pomocí si můžete nastavit celou řadu parametrů včetně citlivosti mikrofonu a ekvalizéru.

Za velký benefit považuji rádiový vysílač, který funguje zároveň jako nabíjecí stanice pro druhý akumulátor a umožňuje rychlé nastavení základních funkcí. Dalším důvodem, proč SteelSeries Arctis Pro Wireless jsou bohaté možnosti konektivity a nadstandardní zvukový projev. Jedinou překážkou může být v podstatě cena, která však plně koresponduje s nekompromisní výbavou.

8.6

Zpracování

9.0/10

Zvukový přednes

8.5/10

Uživatelský zážitek

9.5/10

Cena

7.5/10

Plusy

 • perfektní zpracování
 • bohaté příslušenství v balení
 • téměř nulová latence
 • široké možnosti konektivity
 • výdrž baterie

Mínusy

 • zvukový přednes by mohl být ještě o chlup lepší
 • pro někoho vyšší cena
Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

4 Komentáře

 1. Dobrý den , jak je to u těchto sluchátek se spožděním zvuku při Bluetooth připojení s iPhone. Je spožděni oproti videu znatelné?

 2. Dobrý den,
  píšete, že lze připojit optickým kabelem. Pokud mám doma 2x konzole (PS4 pro + PS5), a k propojení konzole a sluchátek použiji optický kabel, pokud bych chtěl hrát na druhé konzoli, budu muset přepojit optický kabel z druhého Playstation do vysílače? Respektive dalo by se vyřešit propojit optickým kabelem pro obě konzole současně (na výběr vždy jedna – která bude zapnutá), abych nemusel optický kabel vždy přepojovat?
  Děkuji

  1. Dobrý den,
   sluchátka už bohužel nemám doma, tudíž to nemohu nijak otestovat, nicméně vámi zmiňovaná možnost pravděpodobně nebude možná.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close