Recenze

Recenze MiPow Power Tube 6000: Nabíjejte Apple Watch a iPhone zároveň

Powerbanky jsou z dnešního pohledu zcela nepostradatelným příslušenstvím, které by nemělo chybět ve výbavě žádného uživatele mobilní elektroniky. Přes veškerá snažení výrobců jsou smartphony a tablety značně limitovány kapacitou akumulátorů, které jednoduše nedokážou napájené zařízení udržet na příjmu více jak několik desítek hodin. O poznání hůře na tom jsou chytré hodinky, které z podstaty věci nabízejí mnohem menší prostor pro osazení dostatečně kapacitní baterkou.

V posledních letech jsem se zamiloval do cestování, které rychle přerostlo ve velmi těžko kontrolovatelnou vášeň. Mnohdy se tak ocitám v zákoutích naší planety, kde najít elektrickou zásuvku není zcela snadné. Powerbance tak patří jedna z prvních příček v seznamu věcí, bez nichž si zkrátka nedovolím odjet. Do stejné kapsy navíc přibaluji napájecí kabely k zrcadlovce, MacBooku, GoPro, iPhonu, iPadu a Apple Watch, které se o dobití hlásí vždy jako první. To v praxi znamená, že každý večer se probíráte klubkem kabelů, což vás brzy začne unavovat a zároveň donutí přemýšlet, jak tuto rutinní anabázi zefektivnit na přijatelnou úroveň.
 

První variantou je eliminace elektroniky na naprosté minimum, což v mém konkrétním případě už nepřipadá v úvahu. Druhá možnost nese název MiPow Power Tube 6000. Tato powerbanka jako jedna z mála disponuje integrovaným kabelem s Lightning koncovkou a magnetickým konektorem pro Apple Watch.

Společnost MiPow jsem doposud znal jako výrobce chytrého osvětlení a proto mě zpráva o uvedení Power Tube 6000 velmi mile překvapila. Již několik let si doma zpříjemňujeme atmosféru za pomoci chytrých LED svíček MiPow Playbulb Candle, které nabízí velmi kvalitní dílenské zpracování. Jinak tomu není ani v případě Power Tube 6000. Již při prvním uchopení powerbanky je cítit celková fortelnost a důraz na praktickou stránku věci. 

Převážnou část konstrukce tvoří hliníkový plášť chránící akumulátor a další elektroniku. Zbytek těla je vyroben z odolného plastu, do něhož je usazen magnetický konektor pro Apple Watch. Kabel s Lightning koncovkou je rafinovaně ukryt v těle powerbanky, díky čemuž nikterak nepřekáží, pokud ho zrovna nepotřebujete. Stav nabití akumulátoru lze zjistit stisknutím tlačítka na levém boku, které rozsvítí kvarteto indikačních diod. Další praktickou záležitostí je vestavěný stojánek. Po jeho vyklopení lze Apple Watch nabíjet v režimu nočního stolku. 

A nyní k tomu k tomu nejpodstatnějšímu. Pokud s powerbankou nabíjíte pouze Apple Watch, můžete se spolehnout, že nebudete muset hledat elektrickou zásuvku pěkně dlouho. V mém konkrétním případě vystačila „šťáva“ z akumulátoru na každodenní dobíjení Apple Watch po dobu jednoho týdne, načež powerbanka hlásila pouze poloviční úbytek energie. Je ovšem nutné podotknout, že jsem hodinky nabíjel vždy s minimálně 35 % kapacity.

Když jsem se rozhodl využít plného potenciálu a přes noc zároveň nabít téměř vybitý iPhone 7 Plus (recenze) a Apple Watch, po probuzení se powerbanka ohlásila rozsvícením jedné diody. Výrobce osadil útroby zařízení články s celkovou kapacitou 6000 mAh (3,63 V/21,78 Wh), které dobijete za necelé 4 hodiny. Příjemným bonusem je praktické cestovní pouzdro, jehož smyslem je powerbanku ochránit před nechtěným poškozením. Z vlastní zkušenosti však mohu potvrdit, že ani po několika týdnech cestování a nošení po kapsách, v batohu a příručním zavazadle bez ochranného pytlíku se neobjevil jediný škrábanec.

Doteď to znělo všechno skvěle, nicméně nic není tak růžové, jak to na první pohled vypadá. Pověstné „ale“ přichází s cenou, která v době psaní této recenze startovala nad hranicí 3 000,- Kč. To není za powerbanku rozhodně málo, ovšem na obranu musím jedním dechem dodat, že Apple si nechává za licence umožňující použití svých konektorů u příslušenství třetích stran velmi dobře zaplatit.

 Jestliže mám vyřknout finální ortel nad powerbankou MiPow Power Tube 6000, nemohu hodnotit jinak, než kladně. Během testování se ukázalo, že jde o skutečně užitečné zařízení, které mi výrazně usnadnilo každodenní nabíjecí rituál. To, k čemu byla powerbanka stvořena, plní na jedničku. Jedinou překážkou bránící pořízení může být pouze cena. Pokud však vezmu v potaz reálnou přínosnost a zvýšení komfortu na cestách, jde o aspekt, jehož relevance závisí na individuálních potřebách každého uživatele.

A jedna perlička na závěr: během mé poslední cesty jsem v průběhu letu ukazoval Power Tube 6000 kamarádovi, který měl na ruce MOTO 360 druhé generace. Pro ukrácení chvíle jsem vyzkoušel, hodinky přiložit k magnetickému konektoru – a světe div se, započalo nabíjení. Přestože je powerbanka výhradně určena pro nabíjení Apple Watch, v krajní nouzi ji lze díky standardizované technologii použít jako externí zdroj energie pro chytré hodinky běžící na platformě Android Wear.

MiPow Power Tube 6000

8.3

Zpracování

8.0/10

Design

9.0/10

Uživatelský zážitek

9.0/10

Cena

7.0/10

Plusy

  • Integrovaný Lightning
  • Kvalitní zpracování
  • Praktický stojánek

Mínusy

  • Lightning kabel se rychle špiní

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button