RecenzeVidea

Recenze Meross MSS425F: chytrá prodlužovačka s podporou Apple Homekit (video)

Pravděpodobně každý má doma spotřebič, který bych chtěl ovládat vzdáleně. Elegantní řešení nabízí chytré zásuvky či rovnou prodlužovací kabely, jakým je například Meross MSS425F. Pod tímto krkolomným názvem se schovává chytrá prodlužovačka se čtyřmi zásuvkami a stejným počtem USB-A portů.

Klíčová výbava zahrnuje podporu pro Apple HomeKit, Amazon Alexa, Google Assistant a Samsung SmartThings. Díky široké kompatibilitě se tak jedná o univerzální řešení pro všechny, kteří chtějí z obyčejných spotřebičů udělat chytré. Osobně považuji za velkou devizu fakt, že pokud se rozhodnete pro napojení do Apple Home, nebudete potřebovat žádný hub a dokonce se obejdete bez aplikace výrobce. V praxi si totiž vystačíte pouze s přiloženým QR kódem a nativní iOS aplikací Domácnost. Pochválit musím také spolehlivost. Za téměř tři měsíce nepřetržitého provozu se mi pouze jednou stalo, že jsem musel prodlužovačku restartovat, což obnášelo její vytažení a opětovné zapojení do zásuvky.

Meross MSS425F zvládá maximální zátěž 2400 W, což je naprosto dostačující pro většinu běžně používaných spotřebičů. Výrobce nezapomněl ani na bezpečnost. Pouzdro zařízení je ohnivzdorné a navíc zde dostanete také přepěťovou ochranu.

V aplikaci Domácnost se zařízení zobrazuje jako pět zásuvek, hnízdo se čtyřmi USB porty je sdružené a tudíž je nelze ovládat jednotlivě. Jaká zásuvka je zrovna aktivní, signalizují zelené diody, které jsou dostatečně zřetelné, takže i z větší dálky máte dobrý přehled. Pokud by vás tyto signalizační prvky rušily, tak máte smůlu, jelikož tuto funkci nelze nijak nastavit. K mému překvapení zde chybí možnost pro měření spotřeby, přitom řada konkurenčních zařízení podobného charakteru touto funkcí disponuje. Zamrzí také nízký výkon USB portů, a tím pádem i podpora jakéhokoli standardu pro rychlé nabíjení.

Přes všechny tyto neduhy se však nebojím Meross MSS425F doporučit. V kontextu ceny, která se v době natáčení videorecenze pohybovala kolem 1 500 Kč, jde o povedený produkt, který má co nabídnout. Možností, jak využít chytrou prodlužovačku existuje celá řada. Když pominu obligátní ovládání lampiček a dalších spotřebičů, může tento produkt posloužit jako velice užitečný doplněk například pro akvaristy a teraristy, kteří mohou nezávisle ovládat veškeré potřebné vybavení. Kromě chytrých zásuvek a USB portů zde dostáváte širokou podporu nejpoužívanějších smarthome platforem, takže skvěle zapadne do každé chytré domácnosti.

Pokud si nechcete nechat ujít další videa s recenzemi chytrých produktů a baví vás technologická témata, nezapomeňte se přihlásit k odběru na YouTube.

Meross MSS425F

7.8

Design & zpracování

7.0/10

Funkční výbava

8.5/10

Materiály

7.0/10

Poměr cena & výkon

8.5/10

Plusy

  • Podpora Apple HomeKit
  • Funguje spolehlivě
  • Možnost napojení na automatizace
  • Přepěťová ochrana

Mínusy

  • Neumí měřit spotřebu
  • USB-C bych zde viděl radši
  • Slabý výkon USB-A portů
  • Pouze jedna barevná varianta

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button