Recenze

Recenze Meross MSL430: parádní chytrá lampička s Apple HomeKit na palubě

Ambientní typy svítidel jsou v poslední době čím dál populárnějším artiklem. V zásadě se není ani čemu divit. Jde totiž o poměrně jednoduchý a často také velice dostupný způsob, jak si doma vytvořit pohodovou atmosféru. Vlastní řadu stolních lampiček nabízí také společnost Meross, které se chlubí nativní podporou protokolu Apple HomeKit. Díky tomu je lze snadno integrovat do aplikace Domácnost a začlenit například do nejrůznějších automatizací.

Nenápadný válec

Na testování mi dorazil model Meross MSL430, který lze využít různým způsobem. Může za to především neutrální design. Lampička má tvar válce a ve vypnutém stavu působí celkem nenápadným dojmem. Tělo tvoří průhledný polykarbonát, který v interiéru nebudí zbytečnou pozornost. Jediným ovládacím prvkem je malá kovová ploška na horní straně. Jde o kapacitní tlačítko, které umí reagovat na přednastavená dotyková gesta. Jednoduchým klepnutím lampičku zapnete a přepínáte barvy. Podržením prstu pak regulujete jas a dvojitým poklepáním lampičku vypnete. V praxi však budete daleko častěji využívat jiné způsoby ovládání, které jsou mnohem praktičtější.

Společně s lampičkou dostanete v balení také napájecí kabel s proprietární koncovkou. To sice nepředstavuje žádný problém, ale osobně bych zde daleko radši viděl praktičtější USB-C rozhraní.

Apple HomeKit to jistí

Svítidlo lze ovládat skrze mobilní aplikaci Meross, která je poměrně hezky zpracovaná a nabízí celou řadu možností. Kromě úrovně jasu a barvy si můžete vytvářet vlastní scény či rutiny. Pro uživatele Apple ekosystému je ovšem zajímavější integrace do aplikace Domácnost. Ta je díky přiloženému QR kódu bezproblémová a pro přidání do HomeKit se tak zcela objedete bez originální aplikace výrobce.

Aplikace Meross totiž nenabízí v porovnání s HomeKit prakticky žádnou výhodu. Na iPhonu si totiž můžete vytvářet stejné typy automatizací či scén a navíc získáte možnost ovládání prostřednictvím hlasové asistentky Siri. Pro úplnost je vhodné dodat, že Meross MSL430 podporuje také Amazon Alexa, Google Home a dokonce i smarthome platformu Samsung SmartThings.

Parádní lampička pro každou příležitost

Pokud jde o kvalitu světla, tak zde si Meross zaslouží opravdu pochválit. Díky dobře navrženému difuzoru je vyzařované světlo hezky rozprostřeno po celém povrchu. Maximální jas činí 400 lumenů, což je s ohledem na velikost lampičky opravdu úctyhodný výkon. Díky své konstrukci samozřejmě nemůže sloužit jako hlavní zdroj, ovšem pokud ji například postavíte na noční stolek v ložnici, její výkon bude více než dostatečný.

Osobně jsem Meross MSL430 nejčastěji používal jako ambientní svítidlo na pracovním stole, kde mi dělalo velmi dobrou službu. Stejně dobře poslouží i jako dodatečné světlo v dětském pokoji či obýváku. Mile mě překvapilo, že výrobce nešetřil na LED zdrojích. Barvy jsou syté, šťavnaté a zejména odstíny červené a modré vypadají opravdu parádně. Paleta zelené a žluté je o něco bledší, ale s ohledem na danou kategorii, do které Meross MSL430 spadá, jde stále o nadprůměr.

Lampička se prodává za cenu lehce pod hranicí 1 000 korun, což je dle mého názoru velmi férová nabídka. Elegantní design, podpora Apple HomeKit a dalších Smart Home platforem činí z této lampičky atraktivní doplněk. Pokud tedy hledáte dostupné ambientní svítidlo, které snadno zapadne do každého interiéru, bude hezky vypadat a ještě lépe svítit, tímto kouskem nešlápnete vedle.

Meross MSL430

8.1

Design

7.5/10

Zpracování

7.5/10

Konektivita

9.0/10

Světelný výkon

8.5/10

Plusy

  • Neutrální design
  • Poctivé zpracování
  • Cena
  • Syté barvy
  • Apple Homekit

Mínusy

  • Nemá USB-C

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button