Recenze

Recenze magnetického stojanu CubeNest S120: pro práci s iPadem jako stvořené

Píše se rok 2010 a Steve Jobs právě představuje iPad. Zařízení, jež má vyplnit mezeru mezi iPhonem a Macem předvádí zakladatel Applu z pohodlného křesla a jakoby mimochodem tak demonstruje hlavní výhody nového zařízení. Doba, kdy iPad sloužil výhradně ke konzumaci obsahu, je ale dávno pryč. Apple s přibývajícími verzemi iPadOS umožňuje na svých zařízeních čím dál efektivnější práci a už dnes najdeme spoustu uživatelů, kteří primárně používají jen iPad. Ruku v ruce s tímto trendem vzniká také celá řada nového příslušenství. A o jednom z nich se budeme bavit i v dnešní recenzi.

Foto: cubenest.cz

CubeNest S120: obsah balení

Ještě, než se ale podíváme na samotný stojan CubeNest S120, pojďme zkontrolovat obsah balení. V něm, kromě magnetického stojanu, najdeme 20W napájecí adaptér a metrový USB-C na USB-C kabel. Ten slouží pro napájení bezdrátové MagSafe nabíječky, která se nachází v samotné základně stojanu. Při absenci napájecích adaptérů v balení iPhonu tento fakt rozhodně potěší nejednoho uživatele.

Foto: CeskyMac.cz (autor: David Pravda)

Konstrukce, design a zpracování

Konstrukce stojanu je kompletně z broušeného hliníku, pouze spodní strana základny je opatřena protiskluzovým materiálem, který funguje vcelku spolehlivě. Ani na stole z dubového masivu tak nemá tendenci klouzat a drží pevně na svém místě. Až do doby, než budeme chtít iPad vyjmout. V takovém případě musíme celý stojan přidržet druhou rukou u spodní základny a tablet odejmout.

Foto: CeskyMac.cz (autor: David Pravda)

Protislužbou ale budiž fakt, že iPad držel po celou dobu testování na svém místě jako přibitý. A to i při zbrklejším ovládání a včetně originálního obalu Smart Folio, který ze svého iPadu takřka nesundávám. Může za to především systém magnetů, které jsou umístěny po obvodu plochy určené k přichycení iPadu. Ta je mimochodem vyrobena na milimetr přesně a v případě testovaného kusu pro 11palcový iPad perfektně lícuje s tělem tabletu. Za zmínku stojí také vrstva proti poškrábaní, která iPad chrání před nechtěnými škrábanci v případech, kdy jej používáme bez obalu.

Foto: cubenest.cz

Stojan rovněž umožňuje 360stupňovou rotaci a plynulou volbu sklonu v rozmezí 180 stupňů. V praxi je tohle naprosto dostatečné a osobně jsem si hodně oblíbil možnost použití iPadu na výšku. Ať už při zápisu potravin do kalorických tabulek v kuchyni nebo jako rozšíření plochy při práci na počítači; v kombinaci se společným ovládáním, které podporuje MacOS Monterey hovoříme o skutečné přidané hodnotě a větší efektivitě při většině činností. Za naprosto ideální bych považoval i možnost výškového nastavení stojanu, které by kromě jiného, umožňovalo i složení pro snadnější převážení. Je ale jasné, že integrace dalšího kloubu by znamenala jistou konstrukční komplikaci a větší výrobní náklady pro výrobce, respektive koncového zákazníka. O trochu mírnější mohla být tuhost otočného kloubu.

Foto: CeskyMac.cz (autor: David Pravda)

Zejména při naklápění je potřeba tlačit i směrem dolů, aby stojan zbytečně neklouzal po stole. Naklápění a otáčení jednou rukou by zkrátka v některých případech přišlo vhod. Na druhou stranu, i díky této pevnosti působí stojan velmi solidně. Se svou hmotností atakující hranici 850 gramů nemá problém ani s dotykovým ovládáním tabletu. Vše je zkrátka pevné a takové, jak bychom čekali. A design? Tady není o čem diskutovat. Zakladatelé CubeNest jsou velkými fanoušky Applu a inspirace kalifornskou společností je na jejich produktech znát. Veškeré příslušenství nabízí čistý, moderní a elegantní design, který jakoby automaticky splyne s technikou z Cupertina.

Magsafe a kompatiblita

Už na začátku této recenze jsem trochu nakousnul, že magnetický stojan nabízí také bezdrátovou nabíječku s podporou MagSafe. Podporovány jsou tedy nejen všechny telefony a příslušenství s touto technologií, ale samozřejmě i všechny ostatní s podporou standardu Qi. Sám mám iPhone 11 Pro a kromě toho, že si musím hlídat správné umístění telefonu na podložce, mě to nijak neomezuje. Nabíječka zvládne pomocí 20W adaptéru (je součásti balení) dobíjet telefon až 15W, což je v záplavě dnešního příslušenství spíše nadstandardní hodnota, takže za tohle rozhodně velké plus. Jak je to s kompatibilitou jednotlivých iPadů? CubeNest S120 je určen pro všechny iPady Pro 2018 a novější a pro iPad Air (10,9 palců) 2020 a novější. Podrobný seznam podporovaných produktů naleznete na stránkách výrobce. Majitelé menšího iPadu Mini nemusí smutnit. CubeNest nabízí také levnější variantu stojanu bez integrovaného nabíjení za 1 499 korun.

Výborný doplněk k iPadu i Macu

V kontextu všeho, co jsme si v dnešní recenzi řekli, je CubeNest S120 velmi podařený magnetický stojan, který oceníte jak při samotné práci s iPadem, tak také jako rozšíření při práci na Macu. V kombinaci s 15W bezdrátovou MagSafe nabíječkou si troufám tvrdit, že ani přes relativně vyšší cenu 2 599 Kč (cena je stejná pro 11 i 12,9palcový iPad) nezklame žádného uživatele.

CubeNest S120

8.4

Design

9.0/10

Zpracování

8.5/10

Uživatelský zážitek

8.5/10

Cena

7.5/10

Plusy

  • Elegantní a moderní design
  • Pevná, bytelná konstrukce
  • Bezdrátové nabíjení s podporou MagSafe
  • 20W adaptér součástí balení

Mínusy

  • Tužší kloub pro otáčení i naklápění
  • Chybí nastavení výšky
  • Pouze jedna barevná varianta

David Pravda

Blázen do veškeré mobilní techniky, fanoušek Applu, deskových her a dobrého fotbalu. Rád se věnuje urbex fotografii a geocachingu.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button