NovinkyVidea

Společné ovládání aka Universal Control: jak funguje jedna z nejlepších Apple funkcí za poslední roky?

Apple představil funkci Společné ovládání (Universal Control) již minulý rok, ovšem do macOS se nastěhovala teprve nedávno. Tuto funkci lze ve zkratce popsat jako možnost multiplatformního ovládání, kdy lze využít klávesnici a trackpad Macu k používání dalších zařízení, které jsou vedle sebe. Typicky tak můžete plynule přecházet například z Macu na iPad případně další Mac.

V jistém smyslu se dá říct, že Společné ovládání převrací myšlenku externího monitoru do úplně jiné roviny, než na jakou jsme byli doposud zvyklí. Kromě již zmíněného ovládání lze Universal Control využít také pro kopírování souborů formou prostého přetažení z jedno zařízení do druhého – Drag & Drop. Ačkoli sám Apple uvádí, že Společné ovládání se stále nachází v Beta verzi, po většinu času je spojení mezi zařízeními stabilní, a kromě občasného lagování kurzoru se vše chová tak, jak by člověk očekával.

Společné ovládání možná není funkcí, kterou by člověk používal na denní bázi, ale je rozhodně dobré o ní alespoň vědět. Zároveň nám to ukazuje naprosto příkladnou provázanost všech Apple produktů, které spolu mohou, bez rozdílu operačního systému, fungovat jako jedna ucelená platforma.

Pokud si nechcete nechat ujít také další videa (nejen o Apple), nezapomeňte se přihlásit k odběru na YouTube.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button