Recenze

Recenze Cubenest S312 3v1: nejlepší bezdrátová nabíječka na cesty

Dlouho se mi nestalo, abych byl z nějakého produktu doslova nadšený, a už vůbec bych nečekal, že půjde o něco tak elementárního, jako je bezdrátová nabíječka. Cubenest S312 je ale v řadě ohledů celkem speciální. Od tradičně řešených modelů se liší hned v několika směrech, které z ní činí poměrně unikátní kousek příslušenství. Pojďme se tedy podívat na to, čím si mě tato bezdrátová MagSafe nabíječka získala a proč jsem ji zahrnul do své povinné cestovní výbavy.

Design a konstrukce: prémiová skládačka

Na Cubenest S312 mě nejvíce baví konstrukce, která je dle mého skromného názoru skvěle vymyšlená. Ve složeném stavu jde o malý kvádřík, který zabere jen minimum místa. Další příjemnou vlastností je perfektní zpracování. Nabíječka je totiž vyrobena z eloxovaného hliníku, který má tmavě šedou barvu. Styčné plochy jsou opatřeny pogumovanou vrstvou, a to včetně základny. To znamená, že pokud nabíječku položíte na stůl, bude pevně držet na svém místě.

Tím největším tahákem je ovšem skládací mechanismus. Nabíječka je totiž tvořená trojicí samostatných modulů, které se rozkládají do výšky. To je poměrně originální přístup, jelikož většina kombinovaných nabíječek se rozkládá na šířku, což nemusí být za všech okolností vždy praktické. Pochválit musím také spojovací klouby, které jsou dostatečně tuhé a nedělá jim problém udržet ani takové cvalíky, jako je iPhone 14 Pro Max s nasazeným obalem.

Celkem vtipně se výrobce popasoval s nabíjením Apple Watch. Pro ty je zde připravena středová část s magnetickým pukem, který se vyklápí na zadní stranu. Celkem tak můžete nabíjet až tři zařízení naráz. Na horní část s magnety posadíte iPhone, doprostřed hodiny a na základnu pak AirPods. Důležité je také zmínit, že Cubenest S312 využívá Qi technologii, takže na základně můžete nabíjet prakticky libovolné zařízení podporující tento standard. Je ovšem nutné pamatovat na to, že prostor ve spodní části je značně limitován, takže pro nabíjení dalšího smartphonu to opravdu není.

V době psaní této recenze došlo k vydání nové verze nabíječky S312 Pro. Ta má mírně pozměněný design doplněný o vyvýšenou MagSafe podložku pro ještě lepší magnetické přichycení iPhonu s nasazeným krytem. Ostatní technické parametry jsou totožné s testovanou variantou S312. 

Během testování jsem nabíječku používal převážně jako cestovní řešení, nicméně pevné místo si nakonec získala také v mém studiu, kde na ní nejčastěji dobíjím AirPods. V takových případech pak nabíječku nerozkládám celou a odklopím pouze jednu třetinu. Naopak když potřebuji nabít pouze iPhone, nerozkládám ji vůbec. Navíc Cubenest S312 nemusíte používat pouze k nabíjení. Díky kapesním rozměrům a skládací konstrukci funguje také jako šikovný stojánek na iPhone, který můžete nosit stále s sebou.

Balení se vším všudy

Výrobci příslušenství si v poslední době zvykli, že své produkty dodávají bez potřebných adaptérů, a spoléhají na to, že uživatel použije své vlastní nebo si je dokoupí. Cubenest se naštěstí touto cestou nevydal. V balení totiž najdete kromě nabíječky samotné také praktické cestovní pouzdro, metrový kabel s kvalitním opletením (USB-C na USB-C) a 20W napájecí adaptér.

Osobně nosím nabíječku v organizéru Mujjo Tech Case, přesto oceňuji, že uživatelé dostanou kompletní cestovní řešení. Prakticky jediné, s čím jsem měl problém, je stavová dioda, která se nachází vedle USB-C portu. Po připojení do sítě totiž svítí modrým světlem. Na druhou stranu je nutné dodat, že její intenzita je celkem nízká a v noci nijak neruší. Navíc při nabíjení svítí červeně, takže citlivější jedinci nemají sebemenší důvod k obavám o narušení jejich cirkadiálnního rytmu.

Výkon vás nenadchne, ale ani neurazí

A nyní pár slov k technickým parametrům. Z podstaty dodávaného adaptéru je zřejmé, že maximální výkon nepřesáhne 20 wattů. Přesněji řečeno, nabíječka zvládne nabíjet iPhone výkonem až 15W a 5 Wattů přenese do Apple Watch. Dále zde nechybí ještě podpora 7,5W a rychlejšího 20W bezdrátového nabíjení, které ovšem Apple uživatelé nemají jak využít – alespoň zatím. Technicky vzato se tedy jedná o nabíječku s maximálním výkonem až 36 Wattů.

Zejména majitele nejnovějších Apple Watch Series 8 a Apple Watch Ultra může z toho důvodu zamrzet, že zde nedostanou rychlé nabíjení. Popravdě si však troufám tvrdit, že pokud své hodinky nabíjíte přes noc, tak vám to bude nejspíš jedno. Zároveň je nutné dodat, že Cubenest u této nabíječky používá vlastní řešení, a díky tomu dokáže Apple Watch nabít stále rychleji než ostatní nabíječky třetích stran. V případě Apple Watch Ultra se bavíme o plném nabití (z 0 na 100 %) za zhruba dvě hodiny, což není vůbec špatné.

Ideální parťák na cesty

Hlavní důvod, kvůli němuž jsem si nabíječku tak oblíbil, je její univerzálnost. Zejména na cestách mi usnadňuje nabíjení mých nejpoužívanějších zařízení – iPhone, Apple Watch, AirPods. V praxi si totiž vystačíte s jedinou nabíječkou, jedním kabelem a adaptérem. Odpadá tak nutnost myslet na to, abyste s sebou měli všechny správné kabely, které následně budete mít do čeho zapojit. Za neméně důležitý benefit považuji doslova kapesní rozměry. V batohu či tašce nezabere téměř žádné místo, a navíc zde dostanete ještě praktické pouzdro jako bonus.

Cubenest S312 není zrovna dvakrát levným typem příslušenstvím. V době psaní této recenze se cena pohybovala kolem 2 200 korun, což není rozhodně málo. Je však dobré si uvědomit, že dostanete tři nabíječky v jednom zabalené do kompaktního těla. Za velkou přednost považuji také kvalitní zpracování a použité materiály, které dávají samy o sobě tušit, že jde o bytelný produkt, který něco vydrží.

Za poskytnutí produktu pro potřeby recenze děkujeme společnosti Cubenest, kde si můžete nabíječku S312 a další produkty od této značky zakoupit.

Cubenest S312

8.5

Design & konstrukce

9.5/10

Rychlost nabíjení

7.5/10

Uživatelský zážitek

9.0/10

Poměr cena & výkon

8.0/10

Plusy

  • Skládací konstrukce
  • Kvalitní zpracování
  • Nabije 3 zařízení naráz
  • Bohatý obsah balení
  • MagSafe kompatibilita

Mínusy

  • Modrá LED dioda
  • Pouze jedna barevná varianta
  • Pro někoho vyšší cena
  • Neumí rychlonabíjení Apple Watch

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button