Recenze

Recenze chytrých vánočních světýlek Twinkly: originální doplněk pro vánoční stromeček

Žijeme ve světě, v němž lze skrze mobilní telefon ovládat téměř všechno. Od pračky, přes světla až po auto. V posledním době jsem začal propadat kouzlu chytré domácnosti a pořídil spoustu zajímavých gadgetů. Jedním z nich jsou také chytrá vánoční světýlka na stromek od Twinkly.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: Dominik Ulč)

Twinkly vyrábí několik variant svých chytrých světýlek na vánoční stromečky, LED pásky a další světýlka, kterými si můžete vyzdobit celý byt či dům. Zajímavým doplňkem je Music dongle, který ke světýlkům připojíte a jak už nejspíš tušíte, světýlka pak blikají do rytmu hudby. Samotná světýlka na stromek se vyrábí v několika barevných variantách a různých délkách. Dnes se podíváme na barevnou verzi s 600 kusy světýlek o délce 48 metrů. 

Balení, párování a aplikace

Balení je strohé a naleznete v něm samotná světýlka, nabíjecí adaptér a návod pro spárování a základní obsluhu. Párování světýlek s telefonem je v podstatě velmi jednoduché. Spustíte mobilní aplikaci a vyberete jakou generaci světýlek máte. Pro úplnost je vhodné dodat, že se prodává už pouze druhá generace. Abyste Twinkly zprovoznili, stačí následovat pokyny v aplikaci, která vám následně nabídne nespočet různých efektů.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: Dominik Ulč)

Nejdřív ale musíte svůj stromeček s již nasazenými světýlky oskenovat. Ideálně kolem dokola celého stromku. Pokud máte ovšem stromeček někde u zdi, oskenujte co nejvíce světýlek jen půjde. Aplikace vytvoří takový 3D sken vašeho stromečku a přenese jej do aplikace. Vy si pak můžete po stromečku “kreslit” a svůj stromeček udělat naprosto jedinečným dle vašich představ. A zde se právě vyplatí oskenovat stromeček z co nejvíce stran a úhlů.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: Dominik Ulč)

V aplikaci je možné nastavit snad úplně vše, co by vás jen mohlo napadnout. O nekonečném výběru barevných variantách ani psát nebudu. Můžete si ale nastavit časovač, kdy světýlka mají a kdy naopak nemají svítit. Dále můžete vybírat z různých prolínaček, světelných efektů a spousty dalších možností. Troufnu si říct, že si vybere naprosto každý. 

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: Dominik Ulč)

Koncem listopadu 2021 byla dokonce přidána podpora protokolu Apple HomeKit, kterou jsem ale bohužel neměl šanci zatím vyzkoušet. Rozhodně ale doporučuji Twinkly do chytré domácnosti přidat.

Délka světýlek a barevné varianty

Mnou testovaná světýlka jsou vlastně ta nejdelší, která jdou koupit. Jedná se o 600 kusů světýlek na 48 metrech. S touto délkou dejte pozor, protože se nejedná o jeden kabel, který byste natáhli na 48 metrů. Ovládací prvky a nabíjecí adaptér jsou přesně uprostřed a předpokládám, že to budete chtít mít někde na zemi poblíž stromku, tím pádem máte vlastně jen polovinu délky, kterou si koupíte. Je tedy důležité promyslet, jak dlouhá světýlka opravdu potřebujete. A samozřejmě čím hustější pokrytí stromečku bude, tím lépe bude výsledek vypadat. 

Zdroj: CeskyMac.cz (autor: Dominik Ulč)

Řetězů se světýlky můžete na jeden stromeček přidat několik a po naskenování stromku se chovají jako jeden světelný prvek. Našich 48 potažmo 24 metrů s šesti sty světýlky jsme dali na zhruba 4 metry vysoký vánoční stromek a výsledek vidíte sami na přiložené fotografii.

Verdikt

Pokud pořizujete nová vánoční světýlka na stromeček, do oken, nebo třeba na balkón, určitě bych  popřemýšlel o této variantě. Zvlášť pokud patříte mezi nadšence do chytré domácnosti a podobných gadgetů. Instalace je jednoduchá a nedávno přidaná podpora Apple HomeKit je za mě jen jedním obrovským plusem. Pokud tedy hledáte originální variantu světýlek pro letošní Vánoce, Twinkly je sázkou na jistotu. 

Twinkly

5 990 Kč
8.3

Aplikace

7.5/10

Zpracování

8.0/10

Balení

8.0/10

Světelné efekty

9.5/10

Plusy

  • Podpora Apple HomeKit
  • Originální vánoční dekorace
  • Množství barevných efektů

Mínusy

  • Cena

Dominik Ulč

U Applu obdivuji dokonalou propracovanost designu jednotlivých produktů, ekosystém i skvělý marketing. Ve volném čase se věnuji focení a objevování nových míst. Nejlépe ve vzájemném propojení. Moc rád se s Vámi podělím o mé zkušenosti, poznatky a rady nejen ze světa jablečné společnosti.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button