Recenze

Recenze CEL-TEC Q6: spolehlivá kamera do auta

Obliba nejrůznějších záznamových zařízení u řidičů každým rokem roste. Stále častěji tak na silnicích můžeme vídat vozidla, která mají na čelním skle namontovanou nenápadnou kameru. Investice do podobného zařízení je sázkou na jistotu. Člověk totiž nikdy nemůže vědět, kdy bude záznam o situaci před vozidlem doslova neocenitelný.

Řidiči, kteří se rozhodnout pořídit si do svého auta černou skříňku v podobě kamery, mají na výběr nepřeberné množství nejrůznějších typů produktů. Před nedávnem jsme vám podrobně představili kameru Cel-Tec M10 (recenze zde), která by ve své kategorii hledala přemožitele jen velmi těžko. Po ochutnávce skutečně prémiového produktu si dnes představíme výrobek stejné společnosti, jež bychom mohli označit za zlatou střední cestu.

CEL-TEC Q6 Wi-Fi GPS: obsah balení

Hlavního aktéra dnešního testu ukrývá nenápadná bílá krabička. V balení se kromě kamerky Cel-Tec Q6 Wi-Fi GPS nachází ještě napájecí kabel, tlačítko s dálkovým ovládáním, uživatelská příručka a praktický plátěný vak. Další velmi důležitou součást výbavy bychom v krabičce hledali marně. Vyžaduje totiž stažení přes AppStore nebo obchod Google Play. Řeč je o aplikaci pro chytré telefony iDashCam. Odkaz ke stažení aplikace v podobě QR kódu obsahuje uživatelskou příručku.

Design a konstrukce

Po designové stránce není kameře Cel-Tec Q6 co vytknout. Zařízení totiž působí velmi solidním dojmem. Na přístrojové desce ale zároveň nebude zbytečně nápadné. Podstatnou část zadní strany zabírají dvě tlačítka, která jsou navržena tak, aby šla najít i po hmatu. Zatímco jedno tlačítko má na starosti spuštění nahrávání, druhé slouží pro zapnutí či vypnutí a případně resetování celého zařízení. Při krátkém stisku může také řidič zvolit, zda bude kamera nahrávat obraz se zvukem nebo bez něj. Nahrávání se zvukem signalizuje červeně svítící dioda.

Instalace kamery je velmi jednoduchá a nezabere více než několik minut. Samotné zařízení stačí lepicí plochou přichytit na čelní sklo automobilu. Dalším krokem je propojení kamery pomocí miniUSB konektoru se zapalováním. Aby vše fungovalo jak má, musí být v kameře paměťová microSD karta. Výrobce garantuje podporu karet až do velikosti 128 GB, což by mělo postačit na 20 hodin záznamu.

V provozu se neztratí

Zahájení nahrávání probíhá automaticky po zapnutí kamery. Kvalita obrazu je s FullHD rozlišením (1920×1080) a 30 snímcích za vteřinu více než dostačující. To platí i při zhoršených světelných podmínkách. Čočka má navíc velmi široký záběr, který pokrývá 170 stupňů. Užitečným pomocníkem je dálkové ovládání, které je součástí balení. Pokud řidič zmáčkne tlačítko v režimu nahrávání, začne kamera pořizovat záznam ve speciálním režimu, kdy takto získaná videa není možné smazat prostřednictvím aplikace. Vedle toho slouží ovladač také k pořizování fotografií.

Důležitou součástí přístroje je aplikace s názvem iDashCam. S chytrým telefonem kamera komunikuje přes Wi-Fi a uživatel zde má možnost spravovat pořizované materiály, procházet nastavení kamery nebo tvořit cestovní deník. Možnosti nastavení jsou poměrně široké. Skrze menu zde totiž řidič může například změnit heslo na Wi-Fi, pohrát si s preferencí rozlišení videa, stavit délku smyčky, v jaké bude kamera nahrávat nebo přizpůsobit citlivost snímače. 

Verdikt

Kamera Cel-Tec Q6 Wi-Fi GPS je ideálním řešením pro řidiče, kteří nic nenechávají náhodě a situaci před vozidlem chtějí mít vždy zaznamenanou. Dnes testovaný produkt tento úkol zvládne s přehledem. S cenou 2 780 korun je palubní kamera společnosti Cel-Tec ve své kategorii důstojným zástupcem střední třídy. Absenci displeje zde zcela plnohodnotně nahrazuje Wi-Fi a možnost připojení k chytrému telefonu, což je výbava, která v této cenové hladině není zcela obvyklá.

Kameru CEL-TEC Q6 můžete zakoupit v internetovém obchode cel-tec.cz.

8.3

Zpracování

8.0/10

Design

8.0/10

Uživatelský zážitek

8.0/10

Cena

9.0/10

Plusy

  • bytelné zpracování
  • kvalitní záznam videa
  • GPS a WiFi
  • kompaktní rozměry
  • cena

Mínusy

  • chybí náhledový displej

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button