Recenze

Recenze bezdrátové nabíječky Moshi Otto Q: skandinávská elegance z Kalifornie

Ještě před pár lety jsme považovali bezdrátové nabíjení za technologii, kterou se mohly pyšnit pouze ty nejlepší smartphony. Dnes už je situace naprosto odlišná. Kromě telefonů se bezdrátové nabíjení nastěhovalo také do dalších zařízení včetně sluchátek AirPods. V podstatě se není vlastně ani čemu divit. Položit telefon či sluchátka na nabíjecí podložku je jednoznačně pohodlnější, než neustále šermovat s kabely. To je ostatně důvod, proč bezdrátovému nabíjení přichází na chuť čím dál více uživatelů. S narůstající poptávkou přímo koresponduje i nabídka výrobců příslušenství, kteří se snaží vyhovět všem nárokům.

Recenze Moshi Otto Q: prémiové materiály & design

My jsme tentokrát dostali možnost si proklepnout bezdrátovou nabíječku od kalifornské společnosti Moshi. Tato značka působí na trhu již od roku 2005 a primárně se soustřední na příslušenství určené mobilní elektroniku. Na rozdíl od řady konkurenčních firem si vytváří vlastní design produktů a zároveň si zakládá na použití prémiových materiálů.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor fotografie: Richard Streit)

Teď už ale k hlavnímu aktérovi dnešní recenze, kterou je bezdrátová nabíječka Moshi Otto Q. Stejně jako většina ostatních nabíječek i tato má tvar kulaté placičky. Rozdíl je ovšem ve zpracování, které už při prvním seznámení dávají tušit, že máte tu čest s prémiovým kouskem. Pochválit si zaslouží především kvalitní konstrukce. Spodní část základny tvoří gumová podložka, díky níž nabíječka drží pevně na svém místě.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor fotografie: Richard Streit)

Doslova parádně pak působí vršek, který je tvořen látkovým potahem. Ten doplňuje silikonový kroužek s decentním logem uprostřed. Společně s nabíječkou najdete v balení také metr dlouhý napájecí USB-C (na USB-A) kabel. Kladně hodnotím také tloušťku podložky, která činí pouhých 1,3 centimetru. Nabíječka sama o sobě vypadá velmi pěkně a skvěle se tak hodí jako designový doplněk do pracovny či ložnice na noční stolek.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor fotografie: Richard Streit)

S pouzdry nemá problém

Pokud jde o rychlost nabíjení, tak Moshi Otto Q zvládá nabíjet připojená zařízení s výkonem až 10 W. Nabíječka navíc sama pozná, kolik daný smartphone či sluchátka zvládnou a podle toho následně přizpůsobí rychlost napájení.

O procesu nabíjení vás podložka informuje světelnou indikaci prostřednictvím malé diody na boku. Příjemnou vlastností je také schopnost rozeznat cizí kovové předměty, což zaručuje maximální bezpečnost během provozu. Vypíchnout si zaslouží také vícevrstvá konstrukce pasivního chladiče. To v praxi pomáhá nabíječku udržet na optimálních teplotách, které zbytečně nepřehřívají baterii uvnitř smartphonu. Za tohle rozhodně palec nahoru, jelikož právě s tímto má problém řada ostatních bezdrátových nabíječek, které jsem měl možnost za poslední dobu testovat.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor fotografie: Richard Streit)

Nabíječku jsem testoval s iPhonem, který zvládla nabíjet včetně nasazeného krytu. To samé platilo také v případě AirPods 2, které též nosím v silikonovém pouzdru.

Zdroj: CeskyMac.cz (autor fotografie: Richard Streit)

Zkušenosti po několika týdnech testování Moshi Otto Q jsou výhradně kladného charakteru. Osobně mi nabíječka přirostla k srdci díky svému designu se skandinávským nádechem. Je vidět, že výrobce si dal při jejím návrhu opravdu záležet. Pokud tedy hledáte nabíjecí podložku, která zároveň poslouží jako vkusný doplněk, tady rozhodně nešlápnete vedle. Opomenout nelze ani fakt, že Moshi nabízí ke všem svým produktům rozšířenou záruku v době trvání tří let od pořízení.

Moshi Otto Q

7.9

Zpracování

8.0/10

Design

8.0/10

Uživatelský zážitek

8.0/10

Cena

7.5/10

Plusy

  • povedený design
  • USB-C
  • automatická regulace výkonu

Mínusy

  • napájecí kabel by mohl být delší
Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close