MacPoradna

Rady a tipy od české Apple komunity #22

Magazín Český Mac tu je primárně pro své čtenáře, kteří patří mezi zapálené uživatele Apple produktů. Kromě denního zpravodajství vám přinášíme návody a další zajímavé tipy pro zařízení s nakousnutým jablkem ve znaku. V poslední době nám však do redakční pošty chodí tolik dotazů, že přestalo být v našich silách, na každý z nich odpovídat.

macforum_logo2

Rozhodli jsme se proto spojit síly s komunitním webem MacForum a vytvořit pravidelný seriál Rady a tipy od české Apple komunity. V každém díle budeme odkazovat na nejdiskutovanější témata. Kromě přísunu cenných informací můžete přispět vlastním názorem a pomoci ostatním uživatelům vyřešit jejich problém.

Co dělat, když se po aktualizaci přestane nabíjet Macbook?

Máte nový MacBook Pro a přestal se vám nabíjet s externího zařízení, typicky monitoru s USB-C? (přejít do diskuze)

retina-macbook-pro

Jak smazat data o navštívených stránkách v Safari?

Pokud za sebou chcete uklidit, mezi tradiční kroky patří smazání historie v internetovém prohlížeči. Co ovšem dělat, když se některá dat nechtějí odstranit? (přejít do diskuze)

Jak se v iOS10 změnily VPN?

S příchodem iOS 10 zmizel protokol PPTP, který nesplňoval přísná bezpečnostní kritéria Applu. Pokud jste tímto vlivem narazili na potíže s připojením, jistě oceníte tipy zkušenějších uživatelů. (přejít do diskuze)

Co dělat, když Time Machine neustále vytváří nové zálohy?

Time Machine je skvělý nástroj, nicméně čas od času se může objevit nekorektní chování. V odkazované diskuzi se tentokrát dozvíte, co dělat, když TM vytváří neustále nové zálohy. (přejít do diskuze)

Jak na přenášení knihovny fotek z jednoho Maca na druhý?

Tuto otázku řešil už každý z nás. Její řešení přitom není nikterak složité. Stačí pouze nezmatkovat a postupovat podle návodu. (přejít do diskuze)

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Doporučené články

Close