Poradna

Rady a tipy od české Apple komunity #20

Magazín Český Mac tu je primárně pro své čtenáře, kteří patří mezi zapálené uživatele Apple produktů. Kromě denního zpravodajství vám přinášíme návody a další zajímavé tipy pro zařízení s nakousnutým jablkem ve znaku. V poslední době nám však do redakční pošty chodí tolik dotazů, že přestalo být v našich silách, na každý z nich odpovídat.

macforum_logo2

Rozhodli jsme se proto spojit síly s komunitním webem MacForum a vytvořit pravidelný seriál Rady a tipy od české Apple komunity. V každém díle budeme odkazovat na nejdiskutovanější témata. Kromě přísunu cenných informací můžete přispět vlastním názorem a pomoci ostatním uživatelům vyřešit jejich problém.

Jak vkládat logo do obrázků na iOS?

Výkon současných smartphonů dovolil vývojářům vytvářet propracovaný software, který může v mnoha okolnostech zastoupit desktopové příbuzné. Výjimkou nejsou ani aplikace na úpravu grafiky, s nimiž lze zvládnou rutinní úkoly daleko rychleji, než na monitoru počítače. Pokud hledáte vhodnou aplikaci, která například zvládne pracovat s vrstvami a do fotografií vkládat další objekty, česká Apple komunita pro vás má několik zaručených tipů. (přejít do diskuze)

Na co si dávat pozor, když kupujete iPhone z druhé ruky?

Jestliže se chystáte pořídit iPhone z druhé ruky, rozhodně nepodceňujte rizika, která s tím jsou spojena. Na rozdíl od smartphonů s Androidem je platforma iOS daleko sofistikovanější a uživatelům dává možnost zařízení na dálku zablokovat a tím znemožnit jeho další používání. Pro všechny případy doporučujeme projít odkazovanou diskuzi, kde se kromě negativních zkušeností dozvíte i cenné rady, jak předejít hořkému zklamání. (přejít do diskuze)

iphone_7_plus_jetblack11

Která aplikace pro Apple Watch je nejlepší na běhání

Apple Watch jsou nositelností, kterou její výrobce jasně profiluje jako společníka pro aktivní uživatele. Jestliže patříte do stejné skupiny, jistě vám přijde vhod několik tipů na nejlepší aplikace určené k běhání. (přejít do diskuze)

Když dochází místo na iCloudu. Co dělat?

Služba iCloud je vděčná tématem každého diskuzního fóra. Ačkoli jde na první pohled o jednoduchou službu, opak je pravdou. iCloud je provázaný s iOS a macOS daleko více, než si většina uživatelů uvědomuje. Pokud si například nevíte rady s docházejícím místem, vyplatí se navštívit odkazovanou diskuzi, kde se dozvíte, jak získat pár drahocenných GB zpět. (přejít do diskuze)

Co jsou to alternativní kalendáře a jak se projevují na iPhonu?

Pokud se vám pod aktuálním datem na uzamčené obrazovce objevuje alternativní hodnota, s nejvyšší pravděpodobností máte aktivovaný alternativní kalendář. Jaký je jeho význam a jak ho vypnout se tradičně dozvíte od zkušenějších uživatelé. (přejít do diskuze)

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button