MacNovinkyPoradna

Rady a tipy od české Apple komunity #6

Magazín Český Mac tu je primárně pro své čtenáře, kteří patří mezi zapálené uživatele Apple produktů. Kromě denního zpravodajství vám přinášíme návody a další zajímavé tipy pro zařízení s nakousnutým jablkem ve znaku. V poslední době nám však do redakční pošty chodí tolik dotazů, že přestalo být v našich silách, na každý z nich odpovídat.

macforum_logo2

Rozhodli jsme se proto spojit síly s komunitním webem MacForum a vytvořit pravidelný seriál Rady a tipy od české Apple komunity. V každém díle budeme odkazovat na nejdiskutovanější témata. Kromě přísunu cenných informací můžete přispět vlastním názorem a pomoci ostatním uživatelům vyřešit jejich problém.

Jaké jsou alternativy k Evernote?

Komunita uživatelů aplikace Evernote se v uplynulých dnech dočkala velmi nepříjemné zprávy ohlašující zdražení placených tarifů Plus a Premium. Ačkoli se vedení snažilo tento krok obhájit prostřednictvím tiskového prohlášení, mnoho uživatelů začalo přemýšlet nad přechodem k jiné službě. V současné době lze využít celou řadu alternativ, které nabízí obdobné funkce. Které to jsou a jaké nabízí výhody se dozvíte na webu MacForum. (odkaz do diskuze)

Když máte problém odhlásit zařízení od iCloudu

Výše uvedený titulek kompletně vystihuje podstatu řešeného problému. Pokud tedy hledáte řešení na stejnou otázku, česká Apple komunita vám poradí jak na to. (odkaz do diskuze)

macbook2016_pink

Hledáte alternativu Zoneru pro Mac?

Téměř každý, kdo přechází z Windows na Mac, začne dříve či později řešit náhradu za oblíbený software. Aplikací pro úpravu fotografií pro OS X (macOS) existuje celá řada, nicméně zpočátku není vůbec jednoduché se v nich zorientovat a vybrat tu pravou. V odkazované diskuzi se opět dozvíte rady od zkušenějších “Macařů”, kteří mají tuto otázku již dávnou za sebou. (odkaz do diskuze)

Co dělat, když nejde nainstalovat rozšíření Safari?

Stáhli jste si rozšíření do Safari, které nejde nainstalovat? Česká Apple komunita má pro vás jednoduché a zároveň funkční řešení. (odkaz do diskuze)

Je potřeba vypínat Macbook?

Počítače od Applu jsou v mnoha ohledech výjimečnými stroji. V porovnání s PC platformou jsou vždy o několik let napřed a nabízí celou řadu užitečných drobností, které ve finále utváří celkový zážitek, které s Windows jednoduše nezažijete. Mezi nejčastější otázky novopečených majitelů směřují k vypínání v době, kdy počítač nepoužívají. (odkaz do diskuze)

Redakce

Internetový magazín věnující se platformě Mac a iOS. Každý měsíc návody, recenze, tipy a triky pro Váš Mac, iPhone, iPad a Apple Watch.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button