MacNovinkyPoradna

Rady a tipy od české Apple komunity #4

Magazín Český Mac tu je primárně pro své čtenáře, kteří patří mezi zapálené uživatele Apple produktů. Kromě denního zpravodajství vám přinášíme návody a další zajímavé tipy pro zařízení s nakousnutým jablkem ve znaku. V poslední době nám však do redakční pošty chodí tolik dotazů, že přestalo být v našich silách, na každý z nich odpovídat.

macforum_logo2

Rozhodli jsme se proto spojit síly s komunitním webem MacForum a vytvořit pravidelný seriál Rady a tipy od české Apple komunity. V každém díle budeme odkazovat na nejdiskutovanější témata. Kromě přísunu cenných informací můžete přispět vlastním názorem a pomoci ostatním uživatelům vyřešit jejich problém.

Jak je to s nákupem licencí MS Office 2016 pro Mac?

Nevyhovuje vám model předplatného u Office 365, případně chcete znát rozdíly mezi jednotlivými verzemi nejpopulárnějšího balíku kancelářských aplikací? Odpovědi na tyto a další otázky naleznete v odkazované diskuzi, která je plná zajímavých tipů. (odkaz do diskuze)

Co dělat, když upgradujete Mac novým SSD a výsledek je horší než před instalací? 

Nejjednodušší způsob, jak starému počítači vdechnout nový život, je výměna klasického disku za SSD úložiště. Přestože jde o relativně snadný úkon, který zvládne běžně zkušený uživatel do několika minut, mohou za určitých okolností nastat neočekávané problémy. V diskuzi se dozvíte, co v podobných případech dělat a jak postupovat při nápravě. (odkaz do diskuze)

apple-magic-mouse-keyboard-trackpad-2015-970-80

Když nefunguje Magic Mouse 2 na starší Macu?

U této otázky nemá příliš cenu cokoli rozepisovat. Jestliže máte problém s připojením nové myši k staršímu Macu, stačí si přečíst rady od české apple komunity. (odkaz do diskuze)

Když chcete mít víc systému na Macu najednou

Operační systém OS X nabízí nativní podporu pro nainstalování druhého systému. Apple tuto možnost nabízí prostřednictvím aplikaci Bootcamp, nicméně pokud potřebujete z jakéhokoli důvodu fungovat například na Windows XP, musíte se poohlédnout po alternativách. (odkaz do diskuze)

Jak se vám líbí nové iTunes?

Apple před několika týdny vydal velkou aktualizace aplikace iTunes. Ta kromě několika novinek přinesla změny v uživatelském rozhraní. O své názory se můžete podělit s ostatními uživateli MacFora, případně pomoci ostatním, kteří se ještě v novém iTunes nezorientovali. (odkaz do diskuze)

Redakce

Internetový magazín věnující se platformě Mac a iOS. Každý měsíc návody, recenze, tipy a triky pro Váš Mac, iPhone, iPad a Apple Watch.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button