MacNovinkyPoradna

Rady a tipy od české Apple komunity #12

Magazín Český Mac tu je primárně pro své čtenáře, kteří patří mezi zapálené uživatele Apple produktů. Kromě denního zpravodajství vám přinášíme návody a další zajímavé tipy pro zařízení s nakousnutým jablkem ve znaku. V poslední době nám však do redakční pošty chodí tolik dotazů, že přestalo být v našich silách, na každý z nich odpovídat.

macforum_logo2

Rozhodli jsme se proto spojit síly s komunitním webem MacForum a vytvořit pravidelný seriál Rady a tipy od české Apple komunity. V každém díle budeme odkazovat na nejdiskutovanější témata. Kromě přísunu cenných informací můžete přispět vlastním názorem a pomoci ostatním uživatelům vyřešit jejich problém.

Nabízí Apple.cz různé ceny podle toho, odkud se díváte?

Pokud plánujete rozšířit svou jablečnou rodinku o další přírůstek, možná vám přijde vhod postřeh jednoho uživatele, který hlásí rozdílné ceny na oficiálních stránkách Applu při prohlížení z různých zařízení. Rozdíly se pohybují v řádech několika tisíc, což není rozhodně málo. Jestliže vás zajímají podrobnosti, případně máte vysvětlení, co odlišné ceny způsobuje, navštivte odkazovanou diskuzi. (přejít do diskuze)

Může být v iPhonu vir?

Přestože operační systém patří mezi nejbezpečnější mobilní platformy, řada uživatelů se čas od času setká s hláškou o infikování škodlivým softwarem. Zda je třeba se něčeho podobného obávat a jak v těchto situacích postupovat vám poradí česká Apple komunita. (přejít do diskuze)

macbook2016

Jak nastavit NAS Synology aby fungoval s Macem

Pořídili jste si domu NAS od Synology a nedaří se vám k němu připojit? Zkušenější uživatelé vám poradí několik tipů, jak síťové úložiště snadno zprovoznit. (přejít do diskuze)

Jak je to s nákupy aplikací pro firmy?

Máte firmu či živnost a chcete si nákup softwaru promítnout do účetnictví? Jestli si nevíte v této otázce rady, na MacForu najdete návod. (přejít do diskuze)

Jak na rozšíření kapacity Macbooku

Jde o klasický dotaz všech majitelů, kteří si pořídili MacBook se základní kapacitou SSD úložiště. Na trhu existuje celá řada řešení. Jaké jsou reálné zkušenosti uživatelů se dozvíte z odkazované diskuze. (přejít do diskuze)

Tip ke čtení – Recenze Transcend JetDrive Lite: Nejjednodušší způsob, jak rozšířit paměť Macbooku

Jak ušetřit místo ve fotkách na iPhonu

Hodně fotek a málo místa v paměti. Takto vypadá nekončící boj všech majitelů jablečných smartphonů. Pokud chcete získat pár drahocenných gigabajtů navíc, existuje elegantní řešení bez nutnosti použití aplikací a služeb třetích stran. (přejít do diskuze)

Štítky

Redakce

Internetový magazín věnující se platformě Mac a iOS. Každý měsíc návody, recenze, tipy a triky pro Váš Mac, iPhone, iPad a Apple Watch.

Doporučené články

Close