AktualityNovinky

Nejnovější procesor od Qualcommu se výkonem nevyrovná iPhonu 6s

Spousta smartphonů s operačním systémem Android, které budou tento rok představeny budou vybaveny špičkovým procesorem Snapdragon 820 od Qualcommu. Ten slibuje až dvojnásobný výkon oproti svému předchůdci s označením 810. Podle testů provedených pomocí GFXBench nebude však ani nejnovější počin Qualcommu dosahovat takových hodnot na jaké jsou zvyklí uživatelé iPhonu 6s/Plus.

Apple-A9

Snapdragon 820 přináší vylepšení zejména díky přítomnosti 14 nanometrové technologie, která umožnila vylepšení po stránce výkonu a celkové efektivnosti. Nový čip se také oproti svému předchůdci méně zahřívá. Výrobou zatím nejpokročilejšího díla od Qualcommu byl pověřen jihokorejský gigant Samsung, tedy výrobce, který má na starosti také produkci procesorů pro celou řadu výrobků Apple.

Snapdragon 820, který byl testován na tajemném zařízení se 4 GB operační paměti a Androidem 6.0 Marshmallow  přesto přináší do světa androidovým smartphonů masivní vylepšení. Například Samsung Galaxy Note 5, tedy jeden z nejvýkonnějších soupeřů iPhonu, ve srovnání s novinkou zcela pohořel. Podobně je na tom také Galaxy S6 nebo LG G4. Všechny dříve zmíněné telefony však ve všech testech poráží procesor A9 z iPhonu 6s.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button