Novinky

Testy výkonu prozradily, jak si iPhone SE vede v porovnání s iPhone 13

Na úterní keynote Apple představil řadu novinek včetně třetí generace iPhone SE. Dlouho dobu se iPhone SE bral jako dostupný smartphone pro lidi ,kteří uvažují o přechodu na iPhone, nebo si zkrátka nechtějí kupovat dražší zařízení. Nový iPhone SE v tomto směru nijak nevybočuje, o čemž svědčí také jeho maloobchodní cena startující na částce 12 490 korun. Jedná se tedy o nejlevnější iPhone v nabídce Applu, který si aktuálně můžete koupit. Na poměry Applu nízká cena však neznamená, že by iPhone SE 3 po stránce výkonu jakkoli strádal. Pohání jej totiž Apple A15 Bionic, tedy stejný procesor, jakým disponuje iPhone 13 a iPhone 13 Pro. Přestože se iPhone SE zatím ještě neprodává, v testovacím nástroji Geekbech 5 se již objevily první výsledky, díky kterým si můžeme udělat představu o tom, jak si vede v porovnání s dražšími sourozenci.

Výsledky pro „iPhone 14,6,“, což je identifikační číslo iPhonu SE 3, ukazují 1 695 bodů na jedno jádro, respektive 4 021 bodů při zapojení všech výpočetních jader. Pro srovnání, iPhone 13 dosáhl na skóre 1 672 a 4 481 bodů. Rozdíl mezi oběma smartphony je de-facto zanedbatelný a prozrazuje, že iPhone SE bude stejně výkonný jako mnohem dražší iPhone 13. Díky výsledkům aplikace GeekBench se navíc potvrdilo, že nový iPhone SE disponuje 4 GB operační paměti. Apple u nového modelu slibuje až 1,2x výkonnější grafický čip a delší výdrž baterie. Nově uvedený model se tedy jeví jako velmi dobře vybavený smartphone, který se nezalekne žádné aplikace či herního titulu.

Je pouze škoda, že výkonný hardware Apple nezabalil do modernější konstrukce. Jde sice o osvědčený design, ovšem po pěti letech působí už na první pohled zastaralým dojmem, což nemusí všem uživatelům vyhovovat. Předprodej iPhonu SE 3 začíná 11. března, přičemž první expedice se rozeběhnou 18. března.

Co říkáte na iPhone SE třetí generace a jak jej vnímáte po stránce designu? Dejte nám vědět v diskuzi.

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button