Novinky

První pitva iPhonu 15 Pro odhalila jeho vnitřnosti, kapacitu baterie a další zajímavosti

Youtube kanál PBKreviews se podělil o dojmy z demontáže iPhone 15 Pro. Tím nám zároveň poskytl zajímavý pohled do útrob nejnovějšího iPhonu, což odhalilo několik zajímavých řešení. V porovnání s loňským iPhone 14 Pro došlo k přepracovaní šasi se středovým rámem, který zásadním způsobem ulehčuje opravy.

Rozborka také potvrzuje, že iPhone 15 Pro je vybaven akumulátorem s kapacitou 3 274 mAh. Přestože došlo v porovnání s předchozím modelem k mírnému nárůstu kapacity (iPhone 14 Pro měl 3 200mAh baterii), Apple uvádí, že oba smartphony mají stejnou výdrž, a to až 23 hodin přehrávání videa v offline režimu. 

Vzhledem k tomu, že předmětem pitvy je iPhone 15 Pro, nemohli jsme se blíže podívat na teraprismový systém teleobjektivu, který je exkluzivní částí výbavy většího iPhonu 15 Pro Max. Na podrobnější rozbor si proto budeme muset počkat do chvíle, než svou pitvu publikují borci z portálu iFixit.

Na demontáži od PBKreviews lze vidět, jak Apple letos přistoupil k internímu uspořádání, které lépe nahrává servisním technikům. Velice vítanou změnou je totiž možnost relativně snadné výměny skleněné zadní strany. To ostatně koresponduje s tím, že Apple snížil cenu za tento typ opravy zhruba o polovinu. 

To znamená, že pokud vám iPhone 15 Pro spadne na zem a sklo na zadní se rozbije, následná oprava nebude tak nákladná jako u předchozích modelů. Ve videu si také můžete prohlédnout, jak například vypadá základní deska (Logic Board) s čipem A17 Pro, kamerové moduly a další komponenty.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button