Novinky

Apple vyšel vstříc uživatelům. Opravit rozbitý iPhone 15 Pro bude mnohem snazší, a především levnější

Pravděpodobně budete souhlasit, že design Apple produktů je často vypiplaný do posledního detailu. Velmi dobrým příkladem je nejnovější generace iPhone 15 Pro, která kombinuje prémiové materiály, jakými jsou titan a sklo. Zatímco titanová slitina nějaký ten nechtěný pád snadno přežije, skleněná záda jsou v tomto ohledu mnohem křehčí. Kolikrát stačí, abyste iPhonem „šikovně“ klepli o kovová futra, nebo vám vypadl na chodník, a neštěstí je na světě. Možná to bylo nakonec důvodem, proč Apple už v loňském roce oznámil, že změnil konstrukci u iPhone 14 tak, aby šlo skleněnou zadní stranu snadno vyměnit. Neméně pozitivní na celé věci je, že podobnou konstrukci sdílí také iPhone 15 Pro.

Během oficiálního představení iPhonů 15 Pro nám Apple oznámil, že titanová konstrukce je mnohem pevnější a zároveň lehčí než dříve používaná ocel. Zároveň jsme se dozvěděli, že oprava zadní skleněné části u nejnovějších iPhonů bude díky nové vnitřní architektuře šasi velice snadná.

To se pochopitelně promítlo také do oficiálního ceníku Applu. Na webových stránkách si totiž můžeme přečíst, že výměna skleněného panelu u iPhone 15 Pro je dokonce levnější než stejná oprava u předchozího modelu iPhone 14 Pro. Oprava poškozených zad na iPhone 15 Pro stojí u Applu 169 dolarů, respektive 199 dolarů v případě iPhone 15 Pro Max.

iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max v ruce
iPhone 15 Pro | foto: archiv výrobce

Zatímco oprava rozbitého iPhonu 15 Pro vás zřejmě nezruinuje, tak o Apple Watch Series 9 a Ultra 2 tak pozitivní zprávu nemáme. Jde totiž o to, že Apple zvýšil ceny za výměnu akumulátoru. Dříve stálo pořízení nové baterie do hodinek Apple Watch kolem 79 dolarů, nyní uživatelé budou muset zaplatit 99 dolarů. Je však důležité zmínit, že se bavíme o amerických cenách. Autorizované servisy v Česku totiž výměnu baterie v Apple Watch nenabízí a tento typ oprav řeší formou výměny za nový kus, což je logicky dražší varianta.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button