Novinky

První MacBook s 5G konektivitou se objeví příští rok

V posledních letech jsme si zvykli, že Apple věnoval většinu pozornosti iPhonu a MacBook tak nějak stál opodál. To se ovšem může již velice brzy změnit. Zatímco iPhone lze do jisté míry považovat za hotový produkt s minimem prostoru pro zásadní inovace, MacBook na svůj vrchol stále čeká. Podle webu DigiTimes bude dalším krokem integrace 5G konektivity, o které slýcháme čím dál častěji.

Se stejnou myšlenkou již operují i ostatní výrobci v čele s HP, Lenovo a Dell, kteří údajně představí své laptopy s 5G ještě do konce letošního roku. Boj o prvenství Apple tradičně nezajímá a MacBook s 5G hodlá uvést až v druhé polovině roku 2020.

Zatímco konkurence bude spoléhat na konvenční řešení, Apple se rozhodl jít vlastní cestou, která má přinést mnohem lepší výkony v oblasti rychlosti datových přenosů a příjmu signálu. Docílit toho hodlá prostřednictvím speciální keramické antény. S tím se ovšem pojí jedna nemilá vlastnost v podobě mnohem vyšší ceny.

Zajímavě zní také informace, že Apple integruje do budoucích MacBooků 13 až 15 antén pro příjem 5G signálu. Přestože se DigiTimes odvolává na dodavatelské řetězce, je třeba brát všechny uvedené informace s jistou rezervou. Na druhou stranu implementace 5G modulu do těla MacBooku se jeví jako logický krok, jemuž se nelze vyhnout. Pokud Apple využije své dříve podané patenty, unikátní systém antén by mohl mít širší možnosti využití. Konkrétně by je mohly využívat další bezdrátové moduly pro NFC, Bluetooth či Wi-Fi.

Štítky

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, elektronická hudba, příroda a moderní vědy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close
Close