Novinky

První letošní premiéru chystá Apple na jaro. Představí se nový iPhone SE

Březen patří už tradičně novým modelům z dílny Applu. Letošní rok nebude výjimkou. Také na jaře roku 2022 značka ukáže novinky, které nejsou hodny ukázat se světu v září společně s novým iPhonem. Typickým příkladem takového produktu je také iPhone SE. Cenově dostupný smartphone, na který mnoho z nás už zapomnělo, se totiž dočká svého nástupce. Kdo však čeká omlazený design bez rámečků, bude zklamán.

Zdroj: Apple

V newsletteru analytika Bloombergu Marka Gurmana se objevila informace o tom, že nástupce současného iPhonu SE dorazí během března nebo dubna. Poslední spekulace naznačovaly, že žádné zásadní skoky bychom od nejlevnějšího iPhonu čekat neměli. Jedinou výraznější změnou by totiž měla být jen podpora sítí páté generace. Telefon si tak ještě na dalších pár let ponechá nesmrtelný design, který kalifornskou značku provází už od představení iPhonu 6 v roce 2014. Cenově dostupný iPhone se skutečně přepracovaným designem by měl dorazit až v roce 2024.

První dojmy z MacBook Pro s M1 Pro: po čertech dobrý laptop

Gurman zmiňuje, že právě inovovaný iPhone SE by se měl stát hlavní hvězdou jarní premiéry. Dále se však možná představí ještě vylepšený Mac Mini nebo MacBook Air. Také zde se ale dají očekávat pouze jemná vylepšení především u vnitřních komponent. Mark Gurman napsal také o dalších událostech, které nás letos čekají. Prakticky jistá je červnová konference WWDC. Zde se s největší pravděpodobností dočkáme představení nových verzí operačních systémů pro zařízení od Applu. Gurman také předpokládá, že i letos bude Apple novinky představovat jen online, tedy bez živého novinářského publika.

Zdroj
AppleInsider

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button