Novinky

První letošní novinky dorazí v březnu. Objeví se nový iPhone, iPad i Mac

Apple letošní ročník premiér zahájí pořádně zostra. Společnost si toho na rok 2022 naplánovala skutečně hodně a proto v Cupertinu není čas zahálet. Už první letošní keynote tak bude výživná. Alespoň to tedy naznačují informace, které do schránek odběratelů dorazily v posledním newsletteru Power On od Marka Gurmana z Bloombergu. Podle jeho zdrojů Apple premiéru plánuje na 8. března. Jde o datum, které rozhodně není překvapivé. Zkraje jara totiž Apple nové produkty představuje pravidelně.

Zdroj: Apple

Jejich nálož by ale letos mohla být nadprůměrná. Mluví se totiž o novém iPhonu SE, iPadu Air a počítači z řady Mac. Vezměme to ale popořadě. Nejméně zajímavý iPhone v nabídce Applu si i ve své třetí generaci pravděpodobně ponechá dnes už legendární design, jehož kořeny se datují do roku 2014. Největší novinkou bude přítomnost 5G modemů. I nejlevnější iPhone tak půjde s dobou. Samozřejmostí je také obměna na úrovni hlavního procesoru. iPhone SE tak dostane čip A15. Ve velmi podobném duchu se ponese také generační obměna iPadu Air. Cellular modely totiž dostanou 5G modem. Všechny ostatní se pak dočkají novějšího procesoru. Žádné výraznější designové změny pak očekávány nejsou.

Facebook: ochrana dat uživatelů ze strany Applu nás stojí 10 miliard dolarů ročně

Co se týče produktové řady Mac, zde Gurman očekává představení modelu Mac Mini určeného pro náročnější uživatele. Jeho srdcem totiž bude procesor M1 Pro nebo M1 Max. Na další počítače budeme muset počkat do druhé poloviny roku. Očekávána je totiž také výraznější obměna 27palcového iMacu. Letos by se také měly ukázat minimálně čtyři nové počítače s procesorem M2. Půjde o nový MacBook Air, vstupní model MacBook Pro s 13palcovou úhlopříčkou, 24palcový iMac a dostupnější verze Mac Mini.

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button