Novinky

První dojmy z Apple Watch Series 4

Předminulý týden Apple představil dlouho očekávanou čtvrtou verzi jablečných hodinek Series 4. Protože jsem vlastnil verzi druhou, byl upgrade na nejnovější jasnou volbou. Vzhledem ke svému zdravotnímu stavu jsem ocenil zejména rozšířený monitoring srdce (EKG). Bohužel tuto funkci Apple zatím nezpřístupnil. Funkce nebude dostupná ani americkým zákazníkům hned od počátku, ale bude zpřístupněna později. Bohužel pro nás všechny ostatní Apple nezveřejnil, kdy tuto funkci povolí i ostatním, ale je zřejmé, že čeká na schválení příslušnou legislativou.

Objednal jsem si hodinky v hliníkovém provedení v temně šedé barvě, ladí mi tak k mému MacBook Pro. Cena pro britský trh byla stanovena na 429 britských liber. Pojďme se tedy na nové jablečné hodinky podívat.

Balení

Balení hodinek je v podstatě stejné jako u předchozího modelu a kdo již nějaký produkt od Apple vlastní, tak ví, že rozbalování je zkrátka radost. Apple si na svých produktech dává opravdu záležet a to samé platí i pro jejich obal. Protože Apple byl v minulosti velmi často kritizován kvůli používaným materiálům ve svých baleních a výrobcích, je vidět snaha se oprostit od toxického odpadu. Naprostá většina balení je pouze z papíru. Krabička s hodinkami obsahuje metrový nabíjecí kabel a nabíječku, druhá krabička obsahuje pouze pásek.

Displej

Apple nadělil svým novým hodinkám větší a lepší displej. Může se zdát, že dva milimetry nedělá velký rozdíl, ale opak je pravdou. Displej vás ihned po zapnutí upoutá. Vše se zdá být větší a lépe viditelné. S novým displejem přišly i nové ciferníky. Když je Apple při keynote prezentoval vypadaly pěkně, ale po vyzkoušení jsem je zavrhl. Nevypadají zle, ale žádná velká sláva to také není. Jediný který mne zaujal je Infograph, který umožňuje zobrazit až devět různých informací.

Výkon a baterie

Vlastnil jsem Apple Watch druhé generace a při spouštění aplikací jsem občas musel čekat než se aplikace načte, ale to je již minulostí. Od prvního zapnutí, přes synchronizaci s iPhone po zapínání aplikací je cítit enormní nárůst výkonu. Je evidentní, že se Apple snažil a s watchOS 5 vyladil systém tak, že i když baterie musí živit větší displej tak životnosti zůstává stejná. Hodinky nosím nepřetržitě a vydržely nabité 48 hodin úplně bez problémů.

Slovo závěrem

Je mi jasné, že to nejsou hodinky pro každého a zejména běžci budou pravděpodobně preferovat něco jiného vzhledem k ne zcela přesnému GPS. Mám jedinou výtku, kterou si s sebou nesu již od úplně první verze. Určitě nejsem jediný, kdo s hodinkami spí a uvítal bych “noční režim”. Hodinky na noc přepínám do režimu divadlo takže se displej sám nerozsvěcí, ale pokud se chci podívat kolik je hodin tak naplno rozsvícený displej není v noci zrovna příjemný.

Já osobně jsem z nových Apple Watch nadšený a pokud vlastníte první či druhou generaci nebo jste doposud váhali, mohu je s klidným srdcem doporučit.

Filip Jurik

Dlouholetý uživatel produktů Apple všeho druhu a věčný experimentátor. Momentálně pracující pro University of Oxford jako systémový administrátor. Držitel Apple Certified Associate - Mac Integration 10.7, Apple Certified Associate - Mac Integration 10.8. Apple Certified Support Professional 10.7 a Apple Certified Technical Coordinator 10.7

Doporučené články

2 Komentáře

  1. Pokud je nastaven režim Divadlo, je možné displej rozsvítit otáčením korunky, a to postupně od minimálního až po maximální jas, užívaný ve dne.

  2. S tím nočním koukáním na čas to řeším tak, že hodinky rozesvěcím (safra, to je slovo) korunkou, display se tak nerozsvítí úplně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button