Novinky

První Američané si mohou objednat Apple Card. Evropa si bude muset počkat

Bankovnictví je oblastí, ve které Apple dosud aktivně nepůsobil. Už dříve tento rok ovšem společnost během jedné ze svých konferencí oznámila, že hodlá vnést svěží vítr i to tohoto odvětví. Ve spolupráci s bankou Goldman Sachs tak Apple vyvinul vlastní kreditní kartu, jež dostala název Apple Card. Tim Cook už dříve uvedl, že novinka bude dostupná v průběhu srpna. Tentokrát to vypadá, že Apple stanovený termín dodrží. Už včera totiž někteří uživatelé ve Spojených státech dostali k nové službě přístup. 

Zatím se jedná o poměrně úzkou skupinu náhodně vybraných uživatelů, kteří mají zájem otestovat Apple Card mezi prvními. Ještě v průběhu srpna by však karta měla být dostupná i všem ostatním zájemcům. Vybraní uživatelé ovšem ještě nemají zcela vyhráno. Do přihlášky o kartu totiž musí uvést své osobní údaje včetně příjmů a čísla svého sociálního pojištění. Na základě těchto dat banka Goldman Sachs rozhodne, zda kartu zájemci vydá. Proces běží zcela automatizovaně a neměl by zabrat více než jednu minutu. 

Touch ID a Face ID bok po boku aneb iPhone jako nedobytná tvrz už v roce 2021?

Odpověď na otázku, kdy bude služba dostupná také mimo domovské Spojené státy, není jednoduchá. Apple totiž nejdříve musí v každé příslušné zemi najít partnera z řad bankovních domů, který se stane vydavatelem karet. S trochou štěstí se tak mezi těžkopádnými molochy, kteří pohodlně žijí z tučných bankovních poplatků najde v budoucnu banka, která Apple Card pomůže přinést také mezi české uživatele. Proces expanze bude nejspíše připomínat postupné zavádění platební služby Apple Pay, na kterou některé země čekaly několik let. 

Zdroj
The Verge
Štítky

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Close