Novinky

Průzkum: Bohatí muži milují Apple Watch, na dámy však zapůsobí pouze Rolex

Jestliže patříte mezi bohaté a zároveň svobodné muže, jistě ve vaší sbírce luxusních hodinek nechybí ani Apple Watch. Přestože jde o zajímavý kus elektroniky, na první schůzku raději vsaďte na konzervativní klasiku od značky Rolex.

Poněkud rozpačitý úvod dnešního článku navazuje na nedávný průzkum společnosti Luxy, která stojí za aplikací pro bohaté a mocné lidi. Netradiční dotazník zodpovědělo na 1400 registrovaných členů, kteří se rádi obklopují luxusním zbožím. Z průzkumu vyplynulo, že 72 % mužů dává přednost chytrých hodinkám od Applu, ovšem 80 % dotázaných žen uvedlo, že Apple Watch za symbol bohatství a společenského postavení rozhodně nepovažuje. Daleko větší dojem na ně udělají výše zmiňované hodinky nesoucí značku Rolex. Pokud se však nechcete vzdát chytrých funkcí a zároveň zapůsobit na opačné pohlaví, 43 % z dotázaných žen dokáže přimhouřit své zhýčkané očko v případě, že půjde o zlatou variantu Apple Watch.

Snímek obrazovky 2016-01-14 v 19.37.20

Posouzení smysluplnosti průzkumu raději necháme jiným webům, nicméně mezi řádky lze vyčíst jednu velice zajímavou skutečnost. Snaha Applu o vytvoření gadgetu s puncem módního doplňku se zjevně příliš nevydařila. Jak vidno, bonitní klientela z řad bohatých a vlivných osob nedá dopustit na léty ověřenou klasiku a hodinářské umění.

Ondřej Hájek

Milovník tvrdé hudby a Sci-Fi žánru ve všech jeho podobách. Volný čas věnuje florbalu, geocachingu a rodině. Jako každý správný fanoušek Applu vlastní početnou rodinu jablíček, kterou neustále rozšiřuje o nové kousky.

Jeden komentář

  1. Poslední odstavec moc nechápu – když cca 72% mužů dává přednost těmto hodinkám.
    Spíše bych v tom viděl že chlap na akci s chlapama si vezme Watch a na rande Rolex.
    Každopádně na rozdíl od konkurence dokáže prodat zlaté hodinky za poměrně vysokou cenu a to je úspěch ….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button