Novinky

Průměrný životní cyklus smartphonu je 33 měsíců. iPhony a Samsungy jsou na tom o něco lépe

Segment chytrých telefonů má podle všech indícií zlaté časy za sebou. Výrobcům docházejí inovace a zákazníci kvůli tomu ztrácí motivaci pořizovat si nový smartphone každý rok. Tento trend se samozřejmě velmi zásadně podepisuje také na prodejních číslech iPhonů. Nová zpráva od agentury Strategy Analytics přináší data, která ztracený dech na trhu se smartphony jasně dokládají.

Průměrná doba, po kterou lidé vlastní chytrý telefon se prodloužila na 33 měsíců. iPhone je na tom o něco lépe. Průměrný uživatel jej totiž používá 18 měsíců. Ještě lépe je na tom ovšem Samsung, jehož zařízení lidé vyměňují už po 16,5 měsících. Oba výrobci také mají nejvěrnější uživatele. Pouze 7 procent respondentů navíc uvedlo, že plánují utratit tisíc a více dolarů za nový iPhone nebo jiný špičkový smartphone.

British Airways koupí všem stevardům iPhone Xr. Chce tím zlepšit zákaznický servis

V reakci na klesající prodeje chytrých telefonů jdou výrobci proti trhu a své přístroje zdražují. Jen si vzpomeňme, jaké vášně vyvolalo zdražení iPhonu na 999 dolarů. Analytici navíc soudí, že v dohledné době čeká zákazníky další zvýšení cen. Tentokrát budou na vině technologie pro příjem sítí páté generace. 

Michal Benatzky

Vystudovaný novinář, který uvízl ve sféře marketingu. Kromě toho i hrdý redaktor ceskymac.cz. Nejraději píše o technologiích, chytrých vychytávkách a občas i o ekonomice a kryptoměnách. V létě kolo, v zimě lyže.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button