Novinky

Projekt Titan pokračuje. Apple a TSMC společně pracují na novém čipu pro samořiditelný automobil

Auto od Applu nebo chcete-li projekt Titan je něco, o čem se dříve často mluvilo, ale v poslední době se z toho stalo značně okrajové téma. Skoro to může vypadat, že se na projekt automobilu s logem Applu skoro zapomnělo, ale realita je jiná.

Deník Digitimes informoval o spolupráci společnosti TSMC a Applu. Tato spolupráce má jasný cíl: vývoj speciálního čipu do autonomního vozidla. Podle neoficiálních zdrojů Apple s TSMC pracují na novém čipu, který bude mít na starosti autonomní řízení bez nutnosti zásahu ze strany řidiče. Z toho vyplývá, že práce na projektu Titan jedou na plné obrátky.

 

Projekt Titan se tedy momentálně soustředí na vývoj řídícího čipu, místo vývoje celého auta. Tento čip by zajisté byl univerzální, a proto by se mohl používat v automobilech od jiných výrobců. Tomuto nasvědčuje i přemístění manažera projektu Titan na pozici šéfa oddělení umělé inteligence a strojového učení. Apple chce také postavit továrny na území USA, které by sloužily výhradně k vývoji již zmíněného čipu. Dobře informovaný analytik Ming-Chi Kuo na toto konto potvrdil, že TMSC a Apple skutečně spolupracují na speciálním čipu určeného pro automobilový průmysl.

Apple a TMSC mají již dlouholeté vztahy, jelikož firma TSMC patří mezi výhradní dodavatele procesorů, které pohání všechny poslední iPhony a iPady, a nově také Macy s čipsetem M1.

Na závěr je vhodné dodat, že informace poskytnuté deníkem Digitimes bychom měli brát s mírným nadhledem, jelikož pochází z neoficiálních zdrojů. Mnoho indicií však nasvědčuje tomu, že práce na výše zmíněném čipu skutečně běží a Apple evidentně chystá něco, co souvisí s automobilovým průmyslem.

Svezli byste se v autě, které by obsahovalo čip od Applu? Jestli ano, uvažovali byste o koupi takového auta? Dejte nám vědět v diskuzi.

Zdroj
9to5mac

Sebastian Himmer

Mám rád vše co alespoň trošku obsahuje počítače. Programátor vytvářející hry a obrovský fanoušek Applu! Počítače mě zajímají už od dětství. Velký fanatik počítačových her. Hrdý redaktor webu ČeskýMac. iPhone XR v kapse, Macbook Air na stole.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button