Novinky

Projekt Apple Car bude mít nového lídra, který vymyslel Adobe Creative Cloud

Auto od Applu je téma, o kterém se spekuluje už velmi dlouho dobu. V posledních měsících se dozvídáme čím dál více informací o tom, jak a kde by mohla probíhat výroba Apple Car. V nové zprávě od magazínu Business Insider redaktoři tvrdí, že od několika zdrojů mají nové informace, o tom, že Apple přizval do projektu novou osobu. Jedná se o vedoucího výroby Apple Watch – Kevina Lynche.

Zdroj: Apple

Projekt Apple Car v minulosti podstoupil několik změn vedení. Aktuálním lídrem projektu je John Giannandrea, který stojí za umělou inteligencí a strojovým učením v produktech Applu. Ten vedení převzal od Boba Mansfielda, který v roce 2020 opustil svojí pracovní pozici kvůli věku. Mimo toho že Lynch stojí za tím, jak Apple Watch vypadají a fungují, tak také pracoval v Adobe a byl spoluzakladatelem Adobe Creative Cloud. Po připojení do Applu byl jedním z těch, kteří vymysleli strategii Apple HealthCare. Dle magazínu Business Insider však žádnou dosavadní pozici neopouští. Zůstane totiž také u Apple Watch i u Apple HealthCare.

Stav projektu Apple Car je aktuálně mírně nejistý. Co ale víme určitě je, že Apple stále hledá vhodnou strategii jak vkročit do automobilového průmyslu a zároveň si vytváří obchodní vazby s tradičními automobilkami. Pokud jde o finální produkt v podobě automobilu nesoucího logo Applu, tak podle dosavadních odhadů se jej nedočkáme dříve jak v roce 2028.

Štítky

Matyáš Himmer

Fanoušek Applu od roku 2011, rád fotím a programuji. Články píši ve svém volném čase, studuji informační technologie na SSPŠ.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Close