Novinky

Profesionální filmař otestoval kameru v iPhone Xs Max. Výsledná kvalita ho šokovala

Letos představený iPhone Xs a iPhone Xs Max jsou klasickými zástupci „eskové“ řady, která spíše než inovace přináší změny kosmetického charakteru. Pokud pomineme větší displej u modelu iPhone Xs Max, jde o stejný designový jazyk, jaký nastolil iPhone X (recenze).

V podstatě všechny změny se odehrály pod kapotou, což s sebou logicky přináší otázku, zda má cenu přecházet na nové zařízení. Pokud máte některý ze starších modelů, odpověď je jasná. Daleko větší dilema však řeší majitelé iPhone X, kteří od Applu moc důvodů alespoň na první pohled nedostali.

Nejnovější čipset Apple A12 Bionic sice nabízí nesrovnatelně vyšší výkon, nicméně s ohledem na skvělou optimalizaci operačního systému iOS 12 to nestojí ani za řeč. Docela jiná káva to ovšem je u fotoaparátu. V tomto směru lze hovořit o generačním skoku, který je hlavním trumfem iPhonu Xs a iPhonu Xs Max. Potvrzují to nejen první ohlasy recenzentů, ale i běžných uživatelů, kteří si novinku pořídili v první vlně po zahájení prodeje.

Recenze iOS 12: ve jménu rychlosti a stability

Špatně na tom nejsou letošní novinky ani z pohledu videa. To alespoň tvrdí filmový tvůrce Richard Lackey, který na svém blogu publikoval velmi zajímavý článek o tom, k čemu během testování kamery v iPhone Xs došel.

Automatika odvádí nečekaně dobrou práci

Začíná se mi točit hlava, když se snažím přemýšlet nad tím, jaký druh voodoo Apple u svých iPhonů použil. Kamera v iPhone Xs, Xs Max pořizuje natolik skvělý obsah, že to s ohledem na použité součástky ani není možné. S iPhone Xs Max se mi podařilo zachytit až nečekaně čisté záběry při slabém osvětlení. Nejen že samotný záběr byl téměř bez šumu, ale disponoval nečekaným dostatkem detailů v tmavým částech obrazu. Žádný z předešlých iPhonů co jsem měl, tak dobře nenatáčel,“ uvádí Richard Lackey. V další části své recenze nešetří pozitivním hodnocením a doslova žasne nad tím, co zvládne duální optika iPhonu Xs Max.

Profesionální filmař také vyzdvihl práci automatiky, která velmi dobře upravuje nastavení parametrů kamery dle aktuálních podmínek. To mimo jiné připisuje na vrub čipsetu Apple A12 Bionic, který umí zpracovávat obrovské množství obrazových dat v reálném čase. V podstatě se tak potvrdilo to, že přechod z iPhonu X na iPhone Xs (Max) má smysl pouze v případě, že kladete důraz na co nejlepší fotografie a video. V ostatních směrech jsou rozdíly pouze minimální a při každodenním používáním nehrají až takovou roli.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Jeden komentář

  1. Po shlédnutí videa to opravdu vypada hodne zajimave. Davam tomu jeste par let a po kompaktech začnou smartphony utocit na zrcadlovky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button