iPhoneNovinky

Proč kupujeme ten „předražený” iPhone?

Nadpis by mohl vyznít mírně útočně, ale spíš byste měli tento článek poslat všem vašim kamarádům, kteří vlastní telefony s jiným operačním systémem a vysmívají se vám. Právě těmto kamarádům by mohl článek totiž otevřít oči.

V čem je nakousnuté jablko vlastně lepší oproti jiným výrobcům?

Pokud se budeme bavit o trhu se smartphony, iPhone je uživateli Androidu často označován za předražený. Nemá přeci tolik paměti RAM a ještě nejde rozšiřovat interní úložiště. My jsme poté označováni za ovce. Kde je ale pravda? Hlavním faktem je, že ten „předražený” iPhone má skvěle odladěný systém, který hravě strčí kdejaký Android do kapsy. Nejen systém hraje iPhonu do karet. Kvalita zpracování, design nebo také nízká poruchovost – to jsou faktory, které má Apple v podstatě už jako tradici.

uvod-a-pod2

Nejen řeči, ale i čísla hrají Applu do karet.

Lidé, kteří budou chtít dále rýpat a namítat další argumenty, zřejmě přehlédli fakta v podobě čísel. Když se podíváme na poruchovost iPhonu oproti Android zařízením, iPhone je například dle studií Blancco Technology Group mnohem méně poruchový. Konkrétně Android telefony jsou poruchové ve 44 % a iPhone jen ve 25 %. Třešničkou na dortu těchto studií je skutečnost, že nejporuchovější smartphony má největší konkurent Applu a to Samsung. Právě tolik vyzdvihovaný model Galaxy S6 je pak nejporuchovější Samsung vůbec a nový model Galaxy Note 7 měl zase například problémy s nabíjením, které se občas i proměnilo v explozi. Nutno podotknout je také to, že Samsung nabízí různou škálu smartphonů a na trhu je oproti Applu i v nižších vrstvách telefonů. I tak byl jejich nejporuchovějším telefonem v době konaní studií model Galaxy S6, a to o něčem svědčí.

pod3

Nadčasová kvalita a stabilní cena – to je Apple!

Když si pořídíme telefon s operačním systémem Android, do roka, maximálně do dvou let se nám na něm něco rozbije. Pokud ne, v lepším případě se začne pouze systém zasekávat a my budeme nuceni upgradovat. U iPhonu se tohle prostě nestane. Jsou zde telefony (například iPhone 5s), které jsou už několik let na trhu a stále se prodávají. Nadčasový design i hardware se prostě stále prodává i po několika letech a nutno podotknout je také fakt, že i v bazarech si stále drží vcelku vysokou cenu nebo alespoň takovou, jako když si koupíte nový Android. Na iPhone je samozřejmě skvělý spoleh a ať už chceme nebo ne, iPhone je prostě špičkou na trhu.

pod4

Závěrem bychom chtěli podotknout, že nechceme nikoho urazit a věříme, že hlavní je spokojenost, kterou například s Androidem někdo mít může. Stejně tak věříme, že každý si dokáže určit priority, které ovlivňují koupi smartphonu, a pokud nemáte peníze na nájem, je samozřejmě hloupost kupovat si nejnovější iPhone. Stejně tak pokud jste businessman, který potřebuje spolehlivé zařízení, sáhnete tak nejspíš po iPhonu. Pravdou je, že právě hlavně spolehlivost, skvělý design a perfektně odladěný systém jsou znaky iPhonu, ať už se to někomu líbí nebo ne. Je jen na vás pokud vám to za vyšší cenu stojí.

na-konec

Katka Válková

Milovnice přírody, umění a moderní technologie. Studuje gymnázium a zajímá se o společnost Apple.

Doporučené články

7 Komentáře

 1. iPhone předražený je, výrobní cena včetně montáže iPhone 6S Plus 64GB 220$ prodejní cena 850$

  Nejsem jediný, kdo si všimnul, co provedl Apple s iPhony:

  Profits are great. Apple should make profits, but some people aren’t blind to what apple is doing to it’s customers, which is giving them what would be a mid range $299 device, for android flagship prices. And, is one of the reasons Apple is losing customers. No doubt that iOS is great, but that doesn’t change the fact that Samsung (and many others) are giving their customers 2560×1440 resolutions ( yes, you CAN see a difference ) vs. 750p/1080p as well as 3-6GB ram vs 1-2GB. (yes, I get that iOS doesn’t “need” those specs to run smoothly) but you are paying for it even though you aren’t “getting” those specs.

  All { Flagship } android devices ship with Double the internal storage (yes android + oem skin takes up a little more room than iOS, but still end up with WAY more user available in the end on android) Not to mention SD card for more storage for music and pictures.

  Apple 90% profits is because they are ripping you off on cheap hardware parts. 750p is a joke just like a 16Gb phone in 2016.

  750p 2GB phones on android sell for $199 and they still make a small profit. Apple users pay $650 for that same hardware because of iOS/ecosystem I guess. If apple charged $499 for the 6S, they would still be making a Massive profit. The 6S has about $140 in parts. Apple users pay that 400% markup. I am all for apple making profit, but for the money, I should be getting Better parts. I want 1080p on the 6S. I want 1440p on the 6S Plus. I want 3GB ram so that when iOS 12 comes out, if I still have my phone, it doesn’t slow down to being nearly useless. I want certified water resistance like galaxy phones have. I want wireless charging. I want to be able to add an SD card or have 64GB internal storage (not 16GB) for a $650+ phone.

  They can still make profits and give us something WORTH $700.
  http://goo.gl/lDMPfP

  “iPhone má skvěle odladěný systém, který hravě strčí kdejaký Android do kapsy”

  iPhone nemá skvěle odladěný systém, tomu snad nevěří ani skalní uživatelé… to co provádí Cook s iOS poslední roky je otřesný, miliony iPadů po update bricknou do bootloop, po posledním update na iOS10 to potkalo i iPhony.

  “Když si pořídíme telefon s operačním systémem Android, do roka, maximálně do dvou let se nám na něm něco rozbije. Pokud ne, v lepším případě se začne pouze systém zasekávat a my budeme nuceni upgradovat.”

  Neznám žádný android, který by se začal do dvou let “zasekávat” nikdy jsem nic takového nepozoroval ani na staré Xperii Arc S. Naproti tomu u iPhone máte jistotu, že po některém z Cookových updatů Vám začne iPhone ukrutně lagovat jak řešeto: http://goo.gl/SRi3NW http://goo.gl/5Af29g http://goo.gl/QOG7k7

  “Kvalita zpracování, design nebo také nízká poruchovost”

  Namátkou několik skandálů z minulosti:

  1) Antennagate u iPhone 4, když jste mu zakryli rukou část telefonu, tak poklesl signál, což je celkem logický a není to nic zas tak divnýho, při volání to nevadilo, ale byl to skandál.

  Um s jakým se tím Apple, tehdy ještě pod vedením Steva Jobse vypořádal byl fascinující, Jobs nechal upravit prodlevu refresh při zobrazení intenzity signálu na displeji, takže při takovém úchopu ukazoval iOS stále vyšší signál, jinak se nic nezměnilo.
  “(respektive 16. července vztaženo k datu tiskové konference) a Apple dává Bumpery zdarma pro uživatele iPhone 4. Až by se chtělo citovat klasika slovy „Tak vidíš, Hustoles, nám se nevěří“
  Aby ovce nehýkaly, tak jim Apple rozdal zdarma bumpery a namluvil jim, že bumper zlepší signál. Mohli místo bumperů rozdat klidně VooDoo panenky, efekt na intenzitu signálu by byl totožný.

  2) Bendgate
  iPhone 6 Plus se ohýbají, standardy, které by měly splňovat telefony při zkouškách pro ohnutí nesplňují, při bench pressu vydrží iPhone 6 Plus 110lbs (49kg), iPhone 6S Plus už má konstrukci z pevnějšího materiálu a dá dokonce 170lbs (77kg). (limit by měl být 80kg v laboratorních podmínkách, třeba HTC M8 limit splňuje a taky se ohne…avšak po delší době a při vyšším tlaku než iPhone)

  3) Poslední z velkých skandálů týkajících se iPhone 6 a 6 Plus je Touch Disease oba mobily chcípají přibližně po dvou letech provozu, odchází jim elektronika displeje, u které Apple (zřejmě úmyslně ve snaze ušetřit a oholit ovce co nejvíc) vynechal krycí plech (číňani u nejlevnějších šuntů ho mají, iPhone 6/6Plus ne).

  I tady je vidět ta hrozná snaha ořezat náklady na minimum osazováním nekvalitních DAC do všech novějších modelů od roku 2010 (poslední kvalitní DAC Wolfson byl iPhone 3GS).
  Nic moc přesvědčivá optika fotoaparátu u iPhone 6/6S ve srovnání se staršími modely. iPhone 7 má konečně optiku lepší, zase Coock vynechal safírové krycí sklo fotoaparátu a safírové TouchID, proč?

  Dalším velkým failem byla výměna Google map za Apple mapy v iOS, na to si vzpomene každý, jaké deformované mapy se zobrazovaly. (toliko k vyladěnosti iOS)

  Kdo sleduje Apple dlouhou dobu, ten z toho nutně musí být rozladěn, jasně prodeje iPhone klesají…ještě aby neklesaly, když konkurence osazuje do všech menších modelů FullHD panely (má ho i Huawei P9 Lite, a proti kvalitě toho panelu nelze říct křivý slovo, srovnejte si ho sami s tím v iPhone 6S 4.7” …) vlajkové modely, dokonce i ty, které jsou o dost levnější než iPhone mají shodně QHD panely.
  Sony dokonce představilo 4KUHD panel pro použití s VR (MarshMallow používá 4K rozlišení všechny aplikace), Samsung 4K panely plánuje…byl to Apple, kdo měl v roce 2010 u iPhone nejlepší LCD panel, dnes má Apple ve všech menších iPhonech SE/6S/7 lowcost panely a ve “vlajkovém” 7 Plus stále jen FullHD.

  Srovnej nový iPhone 7 Plus FullHD IPS, 3GB RAM, 32GB Internal storage za 25K třeba s tímhle přístrojem 5.5” QHD AMOLED, opravdové stereo repro, 3GB RAM, 32GB internal storage a 3000mAh battery. https://goo.gl/oBstVf Opravdu stojí za to připlatit si za horší displej, špatný DAC a chybějící 3.5mm jack konektor 15 000,- oproti VDF Platinum 7 (vyrábí TCL).
  BTW Rychlé jsou oba telefony zhruba stejně na YT máte srovnání Platinum 7 s iPhone 6S Plus a vychází to prašť jako uhoď https://goo.gl/SNb8Nu Obecně platí, přestože některé levnější androidy bývají osazeny výkonově slabším SoC, tak díky lepší optimalizaci systému jsou svižnější než papírově výkonnější iPhony.

  IPhone 7 Plus rozhodně nebude rychlejší než starší 6S Plus, protože podle prvních testů user experience je iPhone 7 pomalejší než iPhone 6S.
  https://www.youtube.com/watch?v=RmZK7sL94KE

  Celosvětově klesá podíl iOS poměrně vysokým tempem:

  iOS market share 2Q2015 14.1% 2Q2016 12.1%
  Android marekt share: 2Q2015 82,2% 2Q2016 86,2%
  Source: Gartner (August 2016) (use Google)

  “Další špatná zpráva pro Apple: v USA se Galaxy S7 prodává lépe než iPhone 6s”

  “Prodeje iPhonů stále klesají. Společnost Kantar Worldpanel zveřejnila výsledky studie, podle níž Samsung v období březen až květen 2016 porazil Apple na domácí půdě v celkových prodejích i v přímém srovnání vlajkových lodí obou výrobců. V USA se Galaxy S7 a S7 Edge prodává lépe než iPhone 6s a iPhone 6s Plus.

  Nejlepší mobily od Samsungu získaly v daném období tržní podíl 16 procent, na iPhone 6s a 6s Plus připadlo 14,65 procenta amerického trhu. Celkový podíl značek na americkém trhu byl 37 proti 29 procentům ve prospěch Samsungu. To mimo jiné znamená, že v USA tvoří prodeje iPhonu SE a starších modelů 6 a 6 Plus polovinu prodaných kusů telefonů s nakousnutým jablkem ve znaku.”

  Source: HN (15. 7. 2016) (use Google)

  Těch příčin poklesu podílu iOS je několik:
  1.Technologická zaostalost iPhonů – mít jen výkonný SoC a vnitřní paměť už nestačí (ono to svědčí i o špatné optimalizaci iOS, když konkurence umí mít plynulý a svižný systém na SoC o výkonu Apple A8 z iPhone 6, kdežto 6tkové iPhony jsou s iOS9.3 lagující zmetky)
  2.Politika plánovaného zastarávání (nejvíc se to projevuje u těch 6tkových modelů) a spotřebitel s kouskem mozku si sám položí otázku: “Má smysl koupit nový iPhone za 769$ nebo 949$ když mohu předpokládat, že mi narozdíl od staršího iPhone 4 za 650$ už tolik nevydrží?
  3.Nízká stabilita iOS9.x ve srovnání se staršími verzemi systému a konkurenčním androidem. http://goo.gl/jzAnC0 Stejná studie, ze které čerpáte o poruchovosti, proč tedy v článku uvádíte, že “iPhone má skvěle odladěný systém, který hravě strčí kdejaký Android do kapsy” když ve studii od stejné společnosti, ze které čerpáte v odstavci poruchovosti přitom je evidentní, že nejvyšší podíl problémů se stabilitou a nízkou odladěností mají iPhony a iOS. Podobné zkušenosti mají i další uživatelé iPhone, stačí si přečíst fóra a diskuze na netu, kde vyhledávají řešení mnoha ruzných issues.

  1. Ale tak zde bych si dovolil mírně oponovat. Předraženost? To záleží na tom, z jakého úhlu to berete. Pokud zde budete dávat výrobní a prodejní cenu, tak samozřejmě. iPhony jsou tedy předražené stejně jako androidy, televizory, jídlo, obuv a vůbec cokoliv co si dnes koupíme. Tudíž tohle je podle mě málo objektivní. Pokud budeme mluvit o androidech – měl jsem za svůj život honor a huawei, do roka se vždy objevil nějaký problém a zasekávání, s iPhonem podobný problém nemám. Mimochodem ty androidy nebyly ty nejlevnější modely. Odladěnost iOS je oproti androidu značná. Osobně jsem s iOS nikdy problém narozdíl od androidu neměl. Když budeme brát v potaz nějaké ty skandály tak bych řekl, že Apple na tom rozhodně není hůř oproti konkurenci, stačí se podívat na vybuchující note 7 a ten taky není zrovna nejlevnější. Apple zkrátka měl občas nějaký skandál stejně jako každý jiný výrobce. Nemyslím si, že by problémy byly opravdu nějaké veliké. Apple mapy-začátek si pamatuji a pravdou je, že teď s nimi opět nemám jakýkoliv problém a podle mě google mapy dávno předběhly. Pokud se budeme bavit o klesajícím podílu iOS na trhu-je to logické. Je třeba brát v potaz, že například samsung prodává například kromě vlajkových lodí i levné zařízení za pár tisíc. Tohle Apple nedělá a pokud budeme uvažovat, tak né každý si může iPhone dovolit. Nemyslím si, že by nějak poklesly prodje viz články o předpbjendávkách iPhonu 7. A co já tak sleduji lidi v mém okolí, stále více jich přechází na iPhone. Pokud tu budeme narážet na fotoaparát v iPhonu – jako fotograf mohu bez zaváhání říct, že lepší fotoaparát v telefonu jsem nikdy neměl a neviděl. Zde se Apple opravdu snaží a fotky i videa z iPhonu jsou skvělé. Dle mého záleží na úhlu pohledu a je myslím zbytečné se zde nad podobnými věcmi hádat. Každý používá to, co mu vyhovuje a myslím si, že iPhone je jednička na trhu 🙂

   1. “Ale tak zde bych si dovolil mírně oponovat. Předraženost? To záleží na tom, z jakého úhlu to berete. Pokud zde budete dávat výrobní a prodejní cenu, tak samozřejmě. iPhony jsou tedy předražené stejně jako androidy, televizory, jídlo, obuv a vůbec cokoliv co si dnes koupíme. Tudíž tohle je podle mě málo objektivní.”

    V tomhle se snažím být objektivní na maximum, Samsung je podobně “předražený” mezi androidy jako iPhone, i když ten rozdíl tam je podstatný, protože Samsung u vlajkových modelů (pokud zrovna nevybuchují) nabízí o dvě generace vyspělejší hardware než iPhone.

    IPhone 7 má první big.little SoC v roce 2016, Samsung ho měl před třemi roky Exynos 5430.
    Displeje…vše podstatné již bylo napsáno, iPhone se drží technologicky na úrovni z roku 2010, pouze Plus model se posunul mezi Androidy, jako je Lenovo A7010 za 6000,- CZK.

    “honor a huawei, do roka se vždy objevil nějaký problém a zasekávání”

    Zvláštní, když si projdete uživatelská fóra k Honorům, tak uživatelé takové problémy z většiny nepozorují, Honor 7 je objektivně lépe hodnocený než iPhone 6S, on také Honor7 má ve spoustě parametrů lepší hardwarovou výbavu než 6S.

    “Osobně jsem s iOS nikdy problém narozdíl od androidu neměl”

    iOS nechci hatovat, tolik funkcí jako android nenabízí (opět objektivně), ale z mého používání na iPadu nemám pocit, že by v něčem iOS byl lepší, spíš naopak, crash AppStore při instalaci nových aplikací jsem zažil za tři roky nespočet.

    “Odladěnost iOS je oproti androidu značná.”

    Odladěnost iOS je oproti Androidu značně horší, dokládá to ta studie, ze které čerpá autorka článku o poruchovosti obou platforem. http://goo.gl/jzAnC0

    Osobní zkušenost z obou platforem je podobná, na stabilitu Androidu prostě iOS nemá, a to by iOS mohl mít výhodu v nízkém počtu zařízení, pro které je Indickými vývojáři uzpůsoben. (iOS se vyvíjí v Indii)

    “A co já tak sleduji lidi v mém okolí, stále více jich přechází na iPhone.”

    Tvrdá data globálně hovoří o opaku, iOS neklesl podíl pouze na jedno jediném trhu, a to ve Velké Británii.

    “Pokud tu budeme narážet na fotoaparát v iPhonu – jako fotograf mohu bez zaváhání říct, že lepší fotoaparát v telefonu jsem nikdy neměl a neviděl. Zde se Apple opravdu snaží a fotky i videa z iPhonu jsou skvělé.”

    Souhlasím videa z iPhone jsou jedny z nejlepších a jediný, kdo s nimi drží krok je Samsung.

    Fotoaparát iPhone SE a 6S se tolik nepovedl. Snímač se sice dočkal vyššího rozlišení (8->12MPix, 50% posun), ale k němu Apple objednal objektiv obdobné konstrukce, jako používal u generací o výrazně nižším rozlišení. Objektiv se skládal z pěti čoček, přičemž potenciál korekce optických vad je daný (krom materiálů a způsobů broušení) právě počtem povrchů. Zatímco konkurence šla v tomto směru dál, Apple pouze pod konstrukčně stejným objektivem vyměnil snímač, což dopadlo v souladu s očekáváním: Testy poukázaly na to, že po úpravě výstupu nové a staré generace na stejné rozlišení je úroveň detailů na snímku prakticky totožná, jinými slovy osazení 12MPix snímače přineslo jen lepší parametr v papírových specifikacích, nikoli adekvátně detailnější kresbu. Kresba zůstala na podobné úrovni jako u předešlé generace – dobrá, zdaleka však ne nejlepší. http://goo.gl/iwngjx

    Srovnání formou slepého testu http://goo.gl/aqRINf s DSLR plus docela přínosná diskuze pod článkem.
    Podle EXIF:
    A is Z5
    B is G4
    C is 6S
    D is Note 5

    iPhone 7 má OIS a novou optiku ze šesti čoček a lepší světelnost objektivu, velikost senzorů opět nic moc, ale věřím, že fotoaparát iPhone 7 bude o něco lepší než u předchozí generace, i když Samsung S7 podle prvních testů zřejmě stále kvalitou dohnat nedokáže.

    1. Buďte šťasten, že jste spokojen s levnějším železem a šlape vám jak hodinky. Já pár Androidů měl, preferoval jsem Nexus řadu, protože referenční telefon v mnohém ukazoval síly – a později i slabiny systému Android.

     Nyní mám iPhone SE a jsem spokojený. Telefon vydrží, neseká se, nezpomaluje se, aplikace fungují jak očekávám. Holt mne moje spokojenost stála podobně jako ten Android s Nexusem 5 před dvěma lety. Akorát, že nyní mám místo 16 GB na iPhone 64 GB. Nemám pocit, že by to bylo předražené ani jedno. Obojí mi dalo něco, co jsem v danou chvíli oceňoval a bych ochoten zaplatit.

     1. Udělal jsem malou analýzu:

      180$ byla výrobní cena včetně montáže iPhone 6S, 220$ byla výrobní cena včetně montáže u iPhone 6S Plus 128GB. Výrobní cena včetně montáže iPhone 7 je 225$. (source IHS Markit)

      Obsluha fastfood v centru #SanFrancisco má cca $14/hod. Na iPhone za 649$ ($706 include tax) si obsluha u McD v centru SF vydělá za 50 hodin. Obsluha fastfood v Praze na Václavském náměstí má 75Kč/hod. Na základní iPhone za 21 190,- (iStyle Premium Reseller) si vydělá za 282hod.

      Duležité je zmínit, že nejvyšší varianta iPhone 7 Jet Black stojí v USA při přepočtu (ČNB střed) 25 546,- Kč.
      Nejvyšší varianta iPhone 7 Plus v ekluzivní Jet Black v USA stojí jen o 4356Kč více než základní 32GB malý iPhone 7 v ČR u Premium Resellera.

      Nejvyšší iPhone 7 Plus 256GB stojí v ČR zatím od 1270$ do 1464$ v závislosti na obchodu (zdroj. Heureka, kurz ČNB střed). Oproti USA až 410$ dražší než v AppleStorech na Manhattenu.

      New York’s sales tax rate of 8.875 percent takže koncová cena v NY:
      iPhone 7 Plus Jet Black 128GB $769 + $68 tax = $837 = 20 287CZK kurz ČNB střed.
      iPhone 7 Plus Jet Black 128GB $969 + $85 tax = $1054 = 25 546CZK kurz ČNB střed.

      Za nižší cenu včetně dph a všech souvisejících poplatků dostanete v USA iPhone 7 Plus 128GB (ČNB střed) 20 287,- CZK a v ČR pouze malý iPhone 7 v základní variantě 32GB za 21 190,- CZK.

      Samsung S7 průměrná cena měsíc po uvedení na trh: 19 705,-
      iPhone 6S průměrná cena měsíc po uvedení na trh 23 593,-
      (zdroj: vývoj cen Heureka.cz měsíc po uvedení na trh jsem vybral schválně, první měsíc byly oba přístroje o něco dražší a pak už si drží průměrnou cenu několik měsíců stejnou: http://i.imgur.com/q6g8Iul.png )

      VÝKUP: Samsung Galaxy S7 (G930F), 32GB-8 400 Kč 42% původní hodnoty
      VÝKUP: Apple iPhone 6s, 16GB-8 800 Kč 37% původní hodnoty

      Abych nezapomněl dodat S7 je novější model, průměrnou cenu od jednoho měsíce po zahájení prodeje si oba drží stále ve stejné hladině, takže ve výsledku více peněz tratíš při prodeji použitého iPhone 6S.

      Consumer satisfaction je taky vyšší u S7 (méně nespokojených zákazníků):

      Samsung Galaxy S7 G930F 32GB
      Doporučení od zákazníků

      84 zákazníků doporučuje tento produkt
      7 zákazníků nedoporučuje tento produkt

      Apple iPhone 6S 16GB
      Doporučení od zákazníků

      84 zákazníků doporučuje tento produkt
      17 zákazníků nedoporučuje tento produkt

 2. Apple 6 a 6s, 128 Gb,z mého okolí, kamarádi a známí.
  Chyby v příjmu hovorů a zasekávání systému. A to více méně často. Pokaždé když je vidím tak si na něco stěžují.

  Xiaomi Mi2s, můj.
  Jednou velký problém, kdy se mi po startu zařízení nezapla aplikace kontakty. Telefon nešel ovládat díky stále naskakující chybě na displey.
  Po hodině sem to vyřešil tak, že sem se prostě proklikal přes storno a zapl aplikaci ručně.
  Pak vše už fungovalo. Hold čas od času sranda s androidem.

  Ovce nejsou ti co si koupí predrazeny Apple, ale ti co si ho koupí, nadávají na něj a ještě se se mnou dokáží hodiny hádat o tom, že je jak telefon tak i Ios lepší než jiné telefony.

  Ios byl Top odladěný kdysi. Není to špatné ani dnes. Nedá se to ovšem srovnávat s androidem.
  Ios je pro Apple, android je pro mnoho jiných zařízení.

  Apple je bezpećnější respektive není třeba antivir. Delší podpora. Což se může změnit s Pixelem.
  S androidem se dá pohrát je otevřenější. Je blbost hodnotit co je lepší, když oba sytémy jsou navrženy jinak.

  Telefon je dnes již počítač a počítač chyby čas od času hází. Zvlášť když s ním někdo neumí zacházet.
  Jsem toho názoru že mnohdy za chyby nemohou Ios a ani android ale sami uživatelé.
  Apple sem chtěl ale jak poslední dobou vidím, tak to teď asi nemá cenu. Ještě si počkám.

 3. Krom internetu a pár aplikací je ještě teď symbian odladěnější než ios. Bohužel dost věcí na ios nejde a když jo je to minimálně jednou takový čas než se k tomu v telefonu prokoušete. Kdo chce rychlost kvůli jednoduchosti systému, tak ios určitě ne, to je o nervy. Kdo měl symbian delší dobu denně v zápřahu tak ví, jsou to drobnosti, ale ty dělaj systém jednoduchý a přehledný, symbian to v tomto směru měl dá se říct odladěné. Android taky žádná sláva, Windows taky ne. Základ měli u nových systému okopčit a vylepšit, ne znovu začínat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button