AktualityNovinkyWatch

Přivítejte Watch OS 2.0: Nové funkce a větší soběstačnost pro Apple Watch

Společnost Apple na letošní konferenci WWDC představila řadu novinek a to včetně další verze systému Watch OS 2.0 pro chytré hodinky. Stejně jako v případě iOS 9 a OS X El Capitan jsme se dočkali celé řady vylepšení a změn, jejichž výsledkem má být snížení závislosti na připojeném iPhonu.

fb8b09ff65ce9771bdff70724d68a043ff977844_expanded_xlarge

Jako první se na řadu dostala úvodní obrazovka, na kterou lze nyní umístit libovolnou fotografii z alba a nahradit tak předinstalované ciferníky. Další inovací je zobrazování příchozích notifikací na úvodní obrazovku, což předchozí verze neumožňovala. Mezi ostatní vylepšení se řadí funkce Time Travel pro procházení harmonogramu s pomocí digitální korunky. Jednoduchým pohybem dopředu či dozadu zjistíte co vás v následujícím dni čeká, nebo jaké schůzky máte již za sebou.

6c797d04e8b4f80483b6bcfbc971311de2591d49_expanded_xlarge

Apple nezapomněl ani na připomínky uživatelů, kteří si stěžovali na absenci stálého zobrazování času v průběhu nabíjení. V nastavení se tak objevila položka pro aktivaci nočního režimu s indikací hodin po dobu napájení.

ed2aeae63c0ccdcbccaffbc97b15f337c230ba34_expanded_xlarge

Nově lze z hodinek odpovídat na došlou korespondenci, uskutečnit Face Time hovor, nebo editovat seznam oblíbených kontaktů. Poměrně velkou roli v aktualizaci hraje HomeKit, coby ovladač domácí elektroniky. Na to přímo navazují služby hlasové asistentky Siri, s jejíž pomocí si nastavíte termostat, upravíte intezitu osvětlení či vytáhnete rolety.

1c0d4bcd9e01a0f07a2388d5ef1e57e173831251_expanded_xlarge

Watch OS 2.0 s sebou přináší i nové možnosti pro vývoj aplikací, jenž mohou daleko lépe přistupovat k integrovaným senzorům. S větší volností lze očekávat propracovanější nabídky, díky čemuž půjde potenciál hodinek využít na opravdové maximum. Otázkou však zůstává, jak se hodinky v těchto případech poperou s výdrží. Osobně pro nás bylo zklamáním, že se v průběhu konference nikdo nevyjádřil k zpřístupnění servisního portu, který by mohl sloužit jako vstupní brána pro externí zdroj energie.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Doporučené články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button