Novinky

Příští iPhone nabídne lépe řešenou hydroizolaci

Jednou z nejmarkantnějších novinek u stále aktuálního iPhone 7 a iPhone 7 Plus se stala zvýšená odolnost vůči vodě a prachu. Oba modely se mohou pochlubit stupněm krytí IP67, což v praxi znamená úplnou prachotěsnost a bezproblémový chod při ponoření pod vodní hladinu do hloubky 1,5 metru po dobu třiceti minut. Pro úplnost je vhodné dodat, že již předchozí iPhone 6s a iPhone 6s Plus vykazovaly jisté známky hydroizolačních prvků, čehož si všimla řada uživatelů, kterým zařízení omylem přišlo ke kontaktu s vodou, nicméně k jeho utopení přesto nedošlo.

iphone7waterresistance

Podle zahraničních zdrojů se Apple nehodlá spokojit s dosavadním řešením a svůj nadcházející model vybaví ještě lepší ochranou. Konkrétně se máme dočkat konstrukce, která splní stupeň krytí IP68. Zatímco první číslo znamená ochranu vůči vniknutí prachových částic do útrob zařízení, druhá číslovka značí schopnost nepřetržitého potopení do vody za podmínek, které určí výrobce.

iphone-7-pool-tests-water-splash-0071

Ve světě mobilních zařízení není stupeň krytí IP68 ničím výjimečným. Stejně odolnou konstrukcí disponuje již Samsung Galaxy S7, který byl představen začátkem loňského roku. Spekulacím poukazující na zvýšenou odolnost u příštího iPhonu tedy není důvod příliš nedůvěřovat. Je ovšem otázkou, zda se něco změní v případě reklamačního řízení.

screen shot 2016-09-07 at 4.10.08 pm

Za předpokladu, že uživatel donese do servisu utopené zařízení, technici v dnešní době nemají žádné nástroje, které by ověřily, za jakých podmínek smartphone přestal fungovat. Je proto velice pravděpodobné, že ani v letošním roce se nedočkáme úpravy záručních podmínek, které by zahrnovaly zničení přístroje vlivem oxidace způsobené vzájemným kontaktem citlivé elektroniky a vody.

Richard Streit

Pisálek, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří cestování, rodina, elektronická hudba, příroda a moderní technologie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button